15,96 Lei
13,19 Lei
2,76 Lei
2,28 Lei
Invertor fotovoltaic Solplanet 15kW trifazat 2MPPT
produs indisponibil
adaugă la lista de dorințe
Descriere
Solplanet Invertor On-Grid PV 15kW 3-Faze 2MPPT
Invertorul on-grid PV Solplanet ASW LT 15K-LT-G2 PRO 3F 15KW 2MPPT din seria ASW 3-20K LT-G2 este o soluție modernă și inovatoare pentru sistemele fotovoltaice descentralizate, care găsesc aplicații în locuințe, clădiri comerciale mari și industrie.
Aceste invertoare trifazate sunt perfect adaptate pentru modulele fotovoltaice moderne de dimensiuni mai mari.
Două dispozitive independente de monitorizare a punctului de putere maximă (MPP) și un curent de intrare maxim de până la 32 A pe fiecare dintre cele două canale MPPT permit utilizarea optimă a instalației fotovoltaice, în special în cazul alegerii modulelor bifaciale cu suprafață mai mare. Gama largă MPPT permite adaptarea sistemului chiar și la 150% supradimensionare de energie, ceea ce garantează eficiență ridicată și mai multă flexibilitate în diverse condiții.
Suportul compact de montare pe perete cu clasă de protecție IP66 asigură durabilitatea sistemului chiar și în condiții meteorologice dificile. În plus, aplicația inteligentă de monitorizare bazată pe cloud permite utilizatorilor să urmărească funcționarea sistemului fotovoltaic de oriunde.
Intrare (DC)
| Parametru | Valoare |
|---|---|
| Puterea maximă a panourilor fotovoltaice | 22500 Wp STC |
| Tensiunea maximă de intrare | 1100 V |
| Gama de tensiune MPPT / Tensiunea nominală de intrare | 150 V până la 1000 V / 630 V |
| Tensiunea minimă de intrare | 125 V |
| Tensiunea de pornire | 180 V |
| Curentul maxim de funcționare la intrare | 32 A / 20 A |
| Curentul maxim de scurtcircuit | 48 A / 30 A |
| Numărul de intrări MPPT / șiruri de module PV pe o intrare MPPT | 2 / A:2; B:1 |
Ieșire (AC)
| Parametru | Valoare |
|---|---|
| Puterea nominală | 15000 W |
| Puterea aparentă AC maximă | 15000 VA |
| Tensiunea nominală AC | 220 V / 380 V - 230 V / 400 V - 240 V / 415 V |
| Gama de tensiune AC | 160 până la 300 V |
| Frecvența tensiunii în rețeaua AC / Gama de frecvență | 50 Hz / 45 Hz până la 55 Hz; 60 Hz / 55 Hz până la 65 Hz |
| Curentul maxim de ieșire / curentul nominal de ieșire | 24 A |
| Factorul de putere reglabil | 0,8 inductiv până la 0,8 capacitiv |
| Numărul de faze de alimentare | 3 / 3-N-PE |
| Factorul de distorsiune armonică totală (THD) la puterea nominală de ieșire | < 3% |
Eficiență și protecții
| Parametru | Valoare |
|---|---|
| Eficiența maximă / eficiența europeană | 98,6% / 98,2% |
| Separator DC | Funcții standard |
| Detectarea defectului de izolație / Monitorizarea rețelei | Funcții standard |
| Protecție împotriva inversării polarității DC / protecție la scurtcircuit AC | Funcții standard |
| Monitorizarea multipolară a curenților reziduali | Funcții standard |
| Clasa de protecție (conform IEC 62109-1) / Categoria de supratensiune (conform IEC 62109-1) | 1 / AC: III; DC: ll |
Standarde
| Parametru | Valoare |
|---|---|
| Certificate și omologări (mai multe disponibile la cerere) | CE, EN50549, IEC62109, IEC62116, IEC61727, IEC61683, IEC60068, IEC61000, AS/NZS4777, C10/C11 |
Ładowanie tabeli porównawczej...
Ładowanie galerii...
Siguranță
Toate recenziile (pozitive și negative) sunt afișate, în funcție de limitarea numărului de comentarii pe platformă. Verificăm dacă acestea provin de la clienți care au achiziționat produsul. Vedeți mai multe pe site-ul nostru Politica de comentarii pagina.