15,96 Lei
13,19 Lei
2,76 Lei
2,28 Lei
Invertor fotovoltaic Solplanet 13kW trifazat 2MPPT
produs indisponibil
adaugă la lista de dorințe
Descriere
Solplanet Invertor de Rețea PV 13kW 3-Faze 2MPPT
Invertorul de rețea PV Solplanet ASW LT 13K-LT-G2 PRO 3F 13KW 2MPPT din seria ASW 3-20K LT-G2 este o soluție modernă și inovatoare pentru sistemele fotovoltaice descentralizate, care găsesc aplicații în locuințe, clădiri comerciale mari și industrie.
Aceste invertoare trifazate sunt perfect adaptate pentru modulele fotovoltaice moderne, de dimensiuni mai mari.
Două dispozitive independente de monitorizare a punctului de putere maximă (MPP) și un curent de intrare maxim de până la 32 A pe fiecare dintre cele două canale MPPT permit utilizarea optimă a instalației fotovoltaice, în special în cazul alegerii modulelor bifaciale cu suprafață mai mare. Gama largă MPPT permite adaptarea sistemului chiar și la 150% surplus de energie, ceea ce garantează eficiență ridicată și mai multă flexibilitate în condiții variate.
Suportul compact de montare pe perete cu clasă de protecție IP66 asigură durabilitatea sistemului chiar și în condiții meteorologice dificile. În plus, aplicația inteligentă de monitorizare bazată pe cloud permite utilizatorilor să urmărească funcționarea sistemului fotovoltaic de oriunde.
Intrare (DC)
| Parametru | Valoare |
|---|---|
| Puterea maximă a panourilor fotovoltaice | 19500 Wp STC |
| Tensiunea maximă de intrare | 1100 V |
| Interval tensiune MPPT / Tensiune nominală de intrare | 150 V până la 1000 V / 630 V |
| Tensiunea minimă de intrare | 125 V |
| Tensiunea de pornire | 180 V |
| Curentul maxim de funcționare la intrare | 32 A / 20 A |
| Curentul maxim de scurtcircuit | 48 A / 30 A |
| Număr de intrări MPPT / șiruri de module PV pe o intrare MPPT | 2 / A:2; B:1 |
Ieșire (AC)
| Parametru | Valoare |
|---|---|
| Puterea nominală | 13000 W |
| Puterea aparentă maximă AC | 13000 VA |
| Tensiunea nominală AC | 220 V / 380 V - 230 V / 400 V - 240 V / 415 V |
| Intervalul tensiunii AC | 160 până la 300 V |
| Frecvența tensiunii în rețeaua AC / Intervalul de frecvență | 50 Hz / 45 Hz până la 55 Hz; 60 Hz / 55 Hz până la 65 Hz |
| Curentul maxim de ieșire | 20.7 A |
| Factor de putere reglabil | 0.8 supraexcitare până la 0.8 subexcitare |
| Număr de faze de alimentare | 3 / 3-N-PE |
| Factorul de distorsiune armonică totală (THD) la puterea nominală de ieșire | < 3% |
Eficiență și protecții
| Parametru | Valoare |
|---|---|
| Eficiență maximă / eficiență europeană | 98.6% / 98.2% |
| Separator DC | Funcții standard |
| Detectarea defectului de izolație / Monitorizarea rețelei | Funcții standard |
| Protecție împotriva inversării polarității DC / protecție la scurtcircuit AC | Funcții standard |
| Monitorizare multipolară a curenților reziduali | Funcții standard |
| Clasa de protecție (conform IEC 62109-1) / Categoria de supratensiune (conform IEC 62109-1) | 1 / AC: III; DC: ll |
Standarde
| Parametru | Valoare |
|---|---|
| Certificate și omologări (mai multe disponibile la cerere) | CE, EN50549, IEC62109, IEC62116, IEC61727, IEC61683, IEC60068, IEC61000, AS/NZS4777, C10/C11 |
Ładowanie tabeli porównawczej...
Ładowanie galerii...
Siguranță
Toate recenziile (pozitive și negative) sunt afișate, în funcție de limitarea numărului de comentarii pe platformă. Verificăm dacă acestea provin de la clienți care au achiziționat produsul. Vedeți mai multe pe site-ul nostru Politica de comentarii pagina.