15,96 Lei
13,19 Lei
2,76 Lei
2,28 Lei
Invertor fotovoltaic Solplanet 110kW trifazat 10MPPT 165kWp
produs indisponibil
adaugă la lista de dorințe
Descriere
Solplanet Invertor On-Grid PV 110kW 3-Faze 10MPPT
Invertorul on-grid PV Solplanet ASW LT 110K-LT 3F 110KW 10MPPT este un instrument avansat pentru conversia energiei solare de la panourile fotovoltaice în energie electrică cu o putere maximă de 110 kW.
Este o opțiune excelentă pentru instalații cu cerințe mai mari de energie solară. Datorită funcțiilor sale avansate, cum ar fi interfața WiFi și posibilitatea de monitorizare online, permite controlul constant și optimizarea funcționării sistemului. În plus, rezistența sa la condițiile atmosferice îl face soluția ideală pentru instalații fotovoltaice exterioare.
Intrare (DC)
| Parametru | Valoare |
|---|---|
| Puterea maximă a panourilor fotovoltaice | 165000 Wp STC |
| Tensiunea maximă de intrare | 1100 V |
| Intervalul de tensiune MPPT / Tensiunea nominală de intrare | 200V până la 1000 V / 630 V |
| Tensiunea minimă de intrare | 200 V |
| Tensiunea de pornire | 250 V |
| Curentul maxim de funcționare la intrare | 32 A |
| Curentul maxim de scurtcircuit | 48 A |
| Numărul de intrări MPPT / șiruri de module PV pe o intrare MPPT | 10/2 |
Ieșire (AC)
| Parametru | Valoare |
|---|---|
| Puterea nominală | 110000 W |
| Puterea aparentă maximă AC | 121000 VA2 |
| Tensiunea nominală AC | 220 V / 380 V | 230 V / 400 V |
| Intervalul de tensiune AC | 180 V până la 305 V / 312 V până la 528 V |
| Frecvența tensiunii în rețeaua AC / Intervalul de frecvență | 50 Hz / 45 Hz până la 55 Hz | 60 Hz / 55 Hz până la 65 Hz |
| Curentul nominal de ieșire AC | 158.8 A |
| Curentul maxim de ieșire | 174.7 A |
| Factorul de putere reglabil | 0.8 supraexcitare până la 0.8 subexcitare |
| Numărul de faze de alimentare | 3 / 3-N-PE |
| Coeficientul de distorsiune armonică totală (THD) la puterea nominală de ieșire | <3% |
Eficiență și protecții
| Parametru | Valoare |
|---|---|
| Eficiența maximă / eficiența europeană | 98.6 % / 98.4 % |
| Întrerupător DC | Funcții standard |
| Detectarea defectului de izolație / Monitorizarea rețelei | Funcții standard |
| Protecție la inversarea polarității DC / Protecție la scurtcircuit AC | Funcții standard |
| Monitorizarea multipolară a curenților reziduali | Funcții standard |
| Protecție la supratensiune DC | Tip II |
| Protecție la supratensiune AC | Tip II |
| Dispozitiv de monitorizare a curentului diferențial sensibil la toți polii | Funcții standard |
| Protecție anti-insulă | Funcții standard |
| Clasa de protecție (conform IEC 62109-1) / categoria de supratensiune (conform IEC 62109-1) | 1 / AC: III; DC: ll |
Caracteristici
| Parametru | Valoare |
|---|---|
| Conector DC | Phoenix Contact |
| Conector AC | Terminal OT/DT (Max. 240 mm2) |
| Mod de montare | Suport de perete |
| Indicatoare LED (stare / defect / comunicare) | Funcții standard |
| Interfață de comunicare | Wi-Fi / RS485 |
| Certificate și omologări (mai multe disponibile la cerere) | CE, IEC 62109-1/2, IEC 61727, IEC 62116 |
Ładowanie tabeli porównawczej...
Ładowanie galerii...
Siguranță
Toate recenziile (pozitive și negative) sunt afișate, în funcție de limitarea numărului de comentarii pe platformă. Verificăm dacă acestea provin de la clienți care au achiziționat produsul. Vedeți mai multe pe site-ul nostru Politica de comentarii pagina.