15,96 Lei
13,19 Lei
2,76 Lei
2,28 Lei
Invertor fotovoltaic Solplanet 10kW trifazat 2MPPT
produs indisponibil
adaugă la lista de dorințe
Descriere
Solplanet Invertor Fotovoltaic On-Grid 10kW 3-Faze 2MPPT
Invertorul fotovoltaic on-grid Solplanet ASW LT 10K-LT-G2 PRO 3F 10KW 2MPPT din seria ASW 3-20K LT-G2 este o soluție modernă și inovatoare pentru sistemele fotovoltaice descentralizate, care găsesc aplicații în locuințe, clădiri comerciale mari și industrie.
Aceste invertoare trifazate sunt perfect adaptate pentru modulele fotovoltaice moderne, de dimensiuni mai mari.
Două dispozitive independente de monitorizare a punctului de putere maximă (MPP) și un curent de intrare maxim de până la 32 A pe fiecare dintre cele două canale MPPT permit utilizarea optimă a instalației fotovoltaice, în special în cazul selectării modulelor bifaciale cu suprafață mai mare. Gama largă MPPT permite adaptarea sistemului chiar și la un surplus de energie de 150%, ceea ce garantează eficiență ridicată și mai multă flexibilitate în diverse condiții.
Suportul compact pentru montare pe perete cu clasă de protecție IP66 asigură durabilitatea sistemului chiar și în condiții atmosferice dificile. În plus, aplicația inteligentă de monitorizare bazată pe cloud permite utilizatorilor să urmărească funcționarea sistemului fotovoltaic de oriunde.
Intrare (DC)
| Parametru | Valoare |
|---|---|
| Puterea maximă a panourilor fotovoltaice | 15000 Wp STC |
| Tensiunea maximă de intrare | 1100 V |
| Interval tensiune MPPT / Tensiune nominală de intrare | 150 V până la 1000 V / 630 V |
| Tensiunea minimă de intrare | 125 V |
| Tensiunea de pornire | 180 V |
| Curentul maxim de funcționare la intrare | 20 A / 16 A |
| Curentul maxim de scurtcircuit | 30 A / 25 A |
| Număr de intrări MPPT / șiruri de module PV pe o intrare MPPT | 2 / A:1; B:1 |
Ieșire (AC)
| Parametru | Valoare |
|---|---|
| Putere nominală | 10000 W |
| Putere aparentă maximă AC | 10000 VA |
| Tensiune nominală AC | 220 V / 380 V; 230 V / 400 V; 240 V / 415 V |
| Interval tensiune AC | 160 V până la 300 V |
| Frecvența tensiunii în rețeaua AC / Intervalul de frecvență | 50 Hz / 45 Hz până la 55 Hz; 60 Hz / 55 Hz până la 65 Hz |
| Curentul maxim de ieșire | 16 A |
| Factor de putere reglabil | 0.8 supraexcitat până la 0.8 subexcitat |
| Număr de faze de alimentare | 3 / 3-N-PE |
| Factorul de distorsiune armonică totală (THD) la puterea nominală de ieșire | < 3% |
Eficiență și protecții
| Parametru | Valoare |
|---|---|
| Eficiență maximă / Eficiență europeană | 98.6% / 98.2% |
| Separator DC | Funcții standard |
| Detectare defect de izolație / Monitorizare rețea | Funcții standard |
| Protecție la inversarea polarității DC / Protecție la scurtcircuit AC | Funcții standard |
| Monitorizare multipolară a curenților reziduali | Funcții standard |
| Clasă de protecție (conform IEC 62109-1) / Categorie de supratensiune (conform IEC 62109-1) | 1 / AC: III; DC: ll |
Standarde
| Parametru | Valoare |
|---|---|
| Certificate și omologări (mai multe disponibile la cerere) | [[CE, EN50549, G98/99, VDE-AR-N4105, AS/NZS 4777, C10/C11, VFR 2014 & UTE C15, IEC62109, IEC62116, IEC61727, IEC61683, IEC60068, IEC61000, NB/T 32004]] |
Ładowanie tabeli porównawczej...
Ładowanie galerii...
Siguranță
Toate recenziile (pozitive și negative) sunt afișate, în funcție de limitarea numărului de comentarii pe platformă. Verificăm dacă acestea provin de la clienți care au achiziționat produsul. Vedeți mai multe pe site-ul nostru Politica de comentarii pagina.