15,96 Lei
13,19 Lei
2,76 Lei
2,28 Lei
Invertor fotovoltaic Solplanet 100kW trifazat 10MPPT
produs indisponibil
adaugă la lista de dorințe
Descriere
Solplanet Invertor de Rețea PV 100kW 3-Fazat 10MPPT
Invertorul de rețea PV Solplanet ASW LT 100K-LT 3F 100KW 10MPPT este un instrument avansat pentru conversia energiei solare de la panourile fotovoltaice în energie electrică cu o putere maximă de 100 kW.
Este o opțiune excelentă pentru instalații cu cerințe mai mari de energie solară. Datorită funcțiilor sale avansate, cum ar fi interfața WiFi și posibilitatea de monitorizare online, permite controlul constant și optimizarea funcționării sistemului. În plus, rezistența sa la condițiile atmosferice îl face soluția ideală pentru instalații fotovoltaice exterioare.
Intrare (DC)
| Parametru | Valoare |
|---|---|
| Puterea maximă a panourilor fotovoltaice | 150000 Wp STC |
| Tensiunea maximă de intrare | 1100 V |
| Intervalul de tensiune MPPT / Tensiunea nominală de intrare | 200V până la 1000 V / 630 V |
| Tensiunea minimă de intrare | 200 V |
| Tensiunea de pornire | 250 V |
| Curentul maxim de funcționare la intrare | 32 A |
| Curentul maxim de scurtcircuit | 48 A |
| Numărul de intrări MPPT / șiruri de module PV pe o intrare MPPT | 10/2 |
Ieșire (AC)
| Parametru | Valoare |
|---|---|
| Puterea nominală | 100000 W |
| Puterea aparentă maximă AC | 110000 VA2 |
| Tensiunea nominală AC | 220 V / 380 V | 230 V / 400 V |
| Intervalul de tensiune AC | 180 V până la 305 V / 312 V până la 528 V |
| Frecvența tensiunii în rețeaua AC / Intervalul de frecvență | 50 Hz / 45 Hz până la 55 Hz | 60 Hz / 55 Hz până la 65 Hz |
| Curentul nominal de ieșire AC | 144,3 A |
| Curentul maxim de ieșire | 158,8 A |
| Factor de putere reglabil | 0,8 supraexcitat până la 0,8 subexcitat |
| Numărul de faze de alimentare | 3 / 3-N-PE |
| Coeficientul de distorsiune armonică totală (THD) la puterea nominală de ieșire | <3% |
Eficiență și protecții
| Parametru | Valoare |
|---|---|
| Eficiența maximă / eficiența europeană | 98,6 % / 98,4 % |
| Întrerupător DC | Funcții standard |
| Detectarea defectelor de izolație / Monitorizarea rețelei | Funcții standard |
| Protecție împotriva inversării polarității DC / Protecție împotriva scurtcircuitului AC | Funcții standard |
| Monitorizarea multipolară a curenților reziduali | Funcții standard |
| Protecție la supratensiune DC | Tip II |
| Protecție la supratensiune AC | Tip II |
| Unitate de monitorizare a curentului diferențial sensibilă la toți polii | Funcții standard |
| Protecție anti-insularizare | Funcții standard |
| Clasa de protecție (conform IEC 62109-1) / categoria de supratensiune (conform IEC 62109-1) | 1 / AC: III; DC: ll |
Caracteristici
| Parametru | Valoare |
|---|---|
| Conector DC | Phoenix Contact |
| Conector AC | Terminal OT/DT (Max. 240 mm2) |
| Mod de montare | Suport de perete |
| LED-uri indicatoare (stare / defecțiune / comunicare) | Funcții standard |
| Interfață de comunicare | Wi-Fi / RS485 |
| Certificate și omologări (mai multe disponibile la cerere) | CE, IEC 62109-1/2, IEC 61727, IEC 62116 |
Ładowanie tabeli porównawczej...
Ładowanie galerii...
Siguranță
Toate recenziile (pozitive și negative) sunt afișate, în funcție de limitarea numărului de comentarii pe platformă. Verificăm dacă acestea provin de la clienți care au achiziționat produsul. Vedeți mai multe pe site-ul nostru Politica de comentarii pagina.