15,96 Lei
13,19 Lei
2,76 Lei
2,28 Lei
Invertor fotovoltaic Sofar 3kW monofazat 1MPPT 12A întrerupător DC WiFi
produs indisponibil
adaugă la lista de dorințe
Descriere
Invertor fotovoltaic 3kW 1F 12A TL-G3 1MPPT întrerupător DC modul WiFi 3000TL G3 SOFAR
Vă invităm să descoperiți oferta noastră Invertor fotovoltaic 3kW 1F 12A TL-G3 1MPPT întrerupător DC modul WiFi 3000TL G3 SOFAR
Invertoarele monofazate Sofar sunt soluții excelente pentru instalații fotovoltaice de mici dimensiuni. Aceste echipamente se caracterizează prin fiabilitate și calitate superioară, fiind în același timp disponibile la prețuri accesibile. Producătorul Sofar utilizează componente de renume, ceea ce, împreună cu atenția acordată controlului proceselor de producție, garantează rezultate excelente.
Merită menționat faptul că producătorul oferă o garanție impresionantă de 12 ani, confirmând astfel încrederea în calitatea produselor sale. Aceste echipamente sunt dotate cu modul WiFi, care permite conectarea la internet. Astfel, utilizatorul poate monitoriza și gestiona de la distanță parametrii instalației sale fotovoltaice. În plus, invertoarele Sofar dispun de un ecran convenabil plasat pe carcasă, care permite urmărirea ușoară a parametrilor echipamentului. Au de asemenea doi trackeri MPPT, ceea ce contribuie la creșterea eficienței și performanței întregii instalații.
Aceste invertoare inovatoare oferă o serie de funcții inteligente, precum reglarea puterii reactive, autoreducerea puterii în caz de depășire a frecvenței și controlul de la distanță al puterii reactive și active. În plus, carcasa lor din aluminiu inoxidabil îndeplinește standardele clasei de protecție IP 65, ceea ce înseamnă că pot fi montate în siguranță în exterior fără griji privind durabilitatea și fiabilitatea lor.
SPECIFICAȚII
| Parametru | Valoare |
|---|---|
| Putere nominală AC [W] | 3000W |
| Număr de faze | 1F |
| Curent de ieșire AC [A] | 14,5 A |
| Interval tensiune AC [V] | 180 - 276 V |
| Interval frecvență [Hz] | 45 Hz - 55Hz/54 Hz - 66Hz |
| Număr trackere MPP | 1 |
| Curent maxim de intrare [A] | 12 A |
| Tensiune de pornire [V] | 70 V |
| Tensiune nominală de intrare [V] | 60 V |
| Interval tensiuni MPP [V] | 50 - 550 V |
| Număr de conectori DC | 1 |
| Modul WiFi | Nu |
| WLAN / Ethernet LAN | NU |
| USB | Da |
| Întrerupător DC | Da |
| Protecție împotriva inversării polarității | Da |
Norme
| Parametru | Valoare |
|---|---|
| Certificate: | EN 61000-6-1, EN 61000-6-2, EN 61000-6-3, EN 61000-6-4, IEC 62116, IEC 61727, IEC 60068 (1, 2, 14, 30), IEC 62109-1/2, AS 4777, VDE V 0124-100, VDE V 0126-1-1, VDE-AR-N-4105, EN 50438, G83/2, C10/11, RD 1699 |
Intrare DC
| Parametru | Valoare |
|---|---|
| putere maximă DC pentru un MPPT: | 4100 W |
| număr MPPT: | 1 |
| număr intrări DC: | 1 |
| tensiune maximă de intrare: | 550 V |
| tensiune de pornire: | 70 V |
| tensiune nominală de intrare: | 360 V |
| interval tensiune de funcționare MPPT: | 50 - 550 V |
| curent maxim de intrare pe MPPT: | 12 A |
Ieșire AC
| Parametru | Valoare |
|---|---|
| putere nominală: | 3000 W |
| putere maximă AC: | 3000 VA |
| curent maxim de ieșire: | 14,5 A |
| tensiune nominală: | L/N/PE, 220 Vac, 230 Vac, 240 Vac |
| interval nominal tensiune AC: | 180 - 276 V |
| interval frecvență rețea: | 45 Hz - 55Hz/54 Hz - 66Hz |
| THDi: | <3% |
| factor de putere: | 1 implicit (reglabil +/- 0.8) |
Performanță
| Parametru | Valoare |
|---|---|
| randament maxim: | 97.5% |
| randament european: | 96.9% |
Protecție
| Parametru | Valoare |
|---|---|
| protecție împotriva supraîncălzirii: | DA |
| întrerupător DC: | DA |
| protecție anti-insulă: | DA |
| protecție împotriva curentului de scurgere: | DA |
| protecție împotriva defectelor de împământare: | DA |
| protecție împotriva supratensiunii: | DA |
| protecție împotriva supracurentului: | DA |
Conectivitate
| Parametru | Valoare |
|---|---|
| metode de comunicare: | RS485, card GPRS/WiFi/Ethernet (opțional), USB |
| perioadă de stocare date: | 25 ani |
| protocol de comunicare: | Modbus |
Date generale
| Parametru | Valoare |
|---|---|
| interval temperaturi de funcționare: | -30°C ~+60°C |
| topologie: | fără transformator |
| grad de protecție: | IP65 |
| interval umiditate relativă: | 0~100% |
| altitudine maximă de funcționare: | 2000 m |
| nivel de zgomot: | < 25 dB |
| greutate: | 6,3 kg |
| răcire: | naturală |
| dimensiuni: | 321 x 260,5 x 131,5 mm |
| display: | LCD + LED |
Ładowanie tabeli porównawczej...
Ładowanie galerii...
Siguranță
Toate recenziile (pozitive și negative) sunt afișate, în funcție de limitarea numărului de comentarii pe platformă. Verificăm dacă acestea provin de la clienți care au achiziționat produsul. Vedeți mai multe pe site-ul nostru Politica de comentarii pagina.