15,96 Lei
13,19 Lei
2,76 Lei
2,28 Lei
Invertor fotovoltaic Sofar 3,3kW monofazat 16A 1MPPT întrerupător DC modul WiFi
produs indisponibil
adaugă la lista de dorințe
Descriere
Invertor fotovoltaic 3,3kW 1F 16A TL-G3 1MPPT întrerupător DC modul WiFi 3300TL G3 SOFAR
Vă invităm să descoperiți oferta noastră Invertor fotovoltaic 3,3kW 1F 16A TL-G3 1MPPT întrerupător DC modul WiFi 3300TL G3 SOFAR
Invertoarele monofazate Sofar sunt soluții excelente pentru instalații fotovoltaice de dimensiuni mici. Aceste dispozitive se caracterizează prin fiabilitate și calitate superioară, fiind în același timp disponibile la prețuri accesibile. Producătorul Sofar utilizează componente de renume, ceea ce, împreună cu atenția acordată controlului proceselor de producție, garantează rezultate excelente.
Merită menționat faptul că producătorul oferă o garanție impresionantă de 12 ani, confirmând astfel încrederea în calitatea produselor sale. Aceste dispozitive sunt echipate cu modul WiFi, care permite conectarea la internet. Astfel, utilizatorul poate monitoriza și gestiona de la distanță parametrii instalației sale fotovoltaice.În plus, invertoarele Sofar dispun de un ecran convenabil plasat pe carcasă, care permite urmărirea ușoară a parametrilor dispozitivului. De asemenea, au două trackere MPPT, ceea ce contribuie la creșterea eficienței și randamentului întregii instalații.
Aceste invertoare inovatoare oferă o serie de funcții inteligente, precum reglarea puterii reactive, autoreducerea puterii în caz de depășire a frecvenței, precum și controlul de la distanță al puterii reactive și active. În plus, carcasa lor din aluminiu inoxidabil îndeplinește standardele clasei de protecție IP 65, ceea ce înseamnă că pot fi montate în siguranță pe exteriorul clădirilor, fără îngrijorări cu privire la durabilitatea și fiabilitatea lor.
SPECIFICAȚII
| Parametru | Valoare |
|---|---|
| Putere nominală AC [W] | 3300W |
| Număr de faze | 1F |
| Putere de ieșire max. [VA] | 3300 VA |
| Curent de ieșire AC [A] | 14,3 A |
| Interval de frecvență [Hz] | 45 Hz - 55Hz/54 Hz - 66Hz |
| Număr de trackere MPP | 1 |
| Curent de intrare max. [A] | 12 A |
| Tensiune nominală de intrare [V] | 360 V |
| Interval de tensiune MPP [V] | 50 - 550 V |
| Număr de conectori DC | 1 |
| Modul WiFi | Da |
| WLAN / Ethernet LAN | NU |
| USB | Da |
| Măsurare izolație DC | Da |
| Întrerupător DC | Da |
| Protecție inversare polaritate | Nu |
Norme
| Parametru | Valoare |
|---|---|
| Certificate: | EN 61000-6-1, EN 61000-6-2, EN 61000-6-3, EN 61000-6-4, IEC 62116, IEC 61727, IEC 60068 (1, 2, 14, 30), IEC 62109-1/2, AS 4777, VDE V 0124-100, VDE V 0126-1-1, VDE-AR-N-4105, EN 50438, G83/2, C10/11, RD 1699 |
Intrare DC
| Parametru | Valoare |
|---|---|
| putere DC maximă pentru un MPPT: | 4500 Wp |
| număr de MPPT: | 1 |
| număr de intrări DC: | 1 |
| tensiune maximă de intrare: | 550 V |
| tensiune de pornire: | 70 V |
| tensiune nominală de intrare: | 360 V |
| interval de tensiune de funcționare MPPT: | 50 - 550 V |
| curent maxim de intrare pe MPPT: | 12 A |
Ieșire AC
| Parametru | Valoare |
|---|---|
| putere nominală: | 3300 W |
| putere AC maximă: | 3300 VA |
| intensitate maximă de ieșire: | 14,3 A |
| tensiune nominală: | L/N/PE, 220 Vac, 230 Vac, 240 Vac |
| interval nominal de tensiune AC: | 180 - 276 V |
| interval de frecvență rețea: | 45 Hz - 55Hz/54 Hz - 66Hz |
| THDi: | <3% |
| factor de putere: | 1 implicit (reglabil +/- 0.8) |
Performanță
| Parametru | Valoare |
|---|---|
| randament maxim: | 97.5% |
| randament european: | 96.9% |
Protecție
| Parametru | Valoare |
|---|---|
| protecție împotriva supraîncălzirii: | DA |
| întrerupător DC: | DA |
| protecție anti-insulă: | DA |
| protecție împotriva curentului de scurgere: | DA |
| protecție împotriva defectelor de împământare: | DA |
| protecție împotriva supratensiunii: | DA |
| protecție împotriva supracurentului: | DA |
Conectivitate
| Parametru | Valoare |
|---|---|
| metode de comunicare: | RS485, card GPRS/WiFi/Ethernet (opțional), USB |
| perioadă de stocare date: | 25 ani |
| protocol de comunicare: | Modbus |
Date generale
| Parametru | Valoare |
|---|---|
| interval de temperatură de funcționare: | -30°C ~+60°C |
| topologie: | fără transformator |
| grad de protecție: | IP65 |
| interval de umiditate relativă: | 0~100% |
| altitudine maximă de funcționare: | 2000 m |
| nivel de zgomot: | < 25 dB |
| greutate: | 6,3 kg |
| răcire: | naturală |
| dimensiuni: | 321 x 260,5 x 131,5 mm |
| display: | LCD + LED |
Ładowanie tabeli porównawczej...
Ładowanie galerii...
Siguranță
Toate recenziile (pozitive și negative) sunt afișate, în funcție de limitarea numărului de comentarii pe platformă. Verificăm dacă acestea provin de la clienți care au achiziționat produsul. Vedeți mai multe pe site-ul nostru Politica de comentarii pagina.