15,96 Lei
13,19 Lei
2,76 Lei
2,28 Lei
Invertor fotovoltaic Sofar 2.2kW monofazat 10.6A 1MPPT întrerupător DC modul WiFi
produs indisponibil
adaugă la lista de dorințe
Descriere
Sofar Invertor 2.2kW 1-Fază 10.6A 1MPPT Întrerupător DC Modul WiFi
Vă invităm să vă familiarizați cu oferta noastră Invertor fotovoltaic 2,2kW 1F 10,6A TL-G3 1MPPT cu întrerupător DC și modul WiFi 2200TL SOFAR
Invertoarele monofazate Sofar sunt soluții excelente pentru instalații fotovoltaice de mici dimensiuni. Aceste dispozitive se caracterizează prin fiabilitate și calitate superioară, fiind în același timp disponibile la prețuri accesibile. Producătorul Sofar utilizează componente de renume, ceea ce, împreună cu atenția acordată controlului proceselor de producție, garantează rezultate excelente.
Merită menționat faptul că producătorul oferă o garanție impresionantă de 12 ani, confirmând astfel încrederea în calitatea produselor sale. Aceste dispozitive sunt echipate cu modul WiFi, care permite conectarea la internet. Astfel, utilizatorul poate monitoriza și gestiona de la distanță parametrii instalației sale fotovoltaice. În plus, invertoarele Sofar dispun de un ecran convenabil amplasat pe carcasă, care permite urmărirea ușoară a parametrilor dispozitivului. Au, de asemenea, doi trackeri MPPT, ceea ce contribuie la creșterea eficienței și performanței întregii instalații.
Aceste invertoare inovatoare oferă o serie de funcții inteligente, precum reglarea puterii reactive, autoreducerea puterii în cazul depășirii frecvenței și controlul de la distanță al puterii reactive și active. În plus, carcasa lor din aluminiu inoxidabil îndeplinește standardele clasei de protecție IP 65, ceea ce înseamnă că pot fi montate în siguranță în exterior fără îngrijorări cu privire la durabilitatea și fiabilitatea lor.
SPECIFICAȚII
| Parametru | Valoare |
|---|---|
| Putere nominală AC [W] | 2200W |
| Număr de faze | 1F |
Date de ieșire
| Parametru | Valoare |
|---|---|
| Putere maximă de ieșire [VA] | 2200 VA |
| Curent de ieșire AC [A] | 7 A |
| Interval de tensiune AC [V] | 180 - 276 V |
| Frecvență [Hz] | 50/60 Hz |
| Interval de frecvență [Hz] | 45Hz - 55Hz/54 Hz - 66Hz |
| Coeficient de distorsiune armonică totală | <3% |
| Factor de putere [cos φac,r] | 1 (-0,8/+0,8) |
Date de intrare
| Parametru | Valoare |
|---|---|
| Număr de trackeri MPP | 1 |
| Interval de tensiuni de intrare DC [V] | 150 - 450 V |
| Tensiune de pornire [V] | 70 V |
| Tensiune nominală de intrare [V] | 360 V |
| Interval de tensiuni MPP [V] | 50 - 500 V |
| Număr de conectori DC | 1 |
| Putere maximă a generatorului fotovoltaic | 2200 W |
Conexiuni
| Parametru | Valoare |
|---|---|
| Modul WiFi | Nu |
| Tip de conector | WLAN / Ethernet LAN Opțional |
| WLAN / Ethernet LAN | Nu |
| USB | Da |
| 2x RS422 (priză RJ45) | Nu |
| RS485 | Da |
Protecții
| Parametru | Valoare |
|---|---|
| Întrerupător DC | Da |
| Protecție împotriva inversării polarității | Da |
Randament
| Parametru | Valoare |
|---|---|
| Randament maxim (instalație fotovoltaică – rețea electrică) | 97,50 % |
| Randament european (ηEU) | 96,90 % |
Date generale
| Parametru | Valoare |
|---|---|
| Dimensiuni [mm] | 303 x 260,5 x 118 mm |
| Greutate [kg] | 5,5 kg |
| Grad de protecție [IP] | IP65 |
| Răcire | Naturală |
| Interval de temperatură ambiantă | -30 / +60 °C |
| Umiditate relativă admisă | 0 - 100% |
| Altitudine maximă deasupra nivelului mării | 2000 m |
Standarde
| Parametru | Valoare |
|---|---|
| Certificate: | EN 61000-6-1, EN 61000-6-2, EN 61000-6-3, EN 61000-6-4, IEC 62116, IEC 61727, IEC 60068 (1, 2, 14, 30), IEC 62109-1/2, AS 4777, VDE V 0124-100, VDE V 0126-1-1, VDE-AR-N-4105, EN 50438, G83/2, C10/11, RD 1699 |
Intrare DC
| Parametru | Valoare |
|---|---|
| putere maximă DC pentru un MPPT: | 3000 W |
| număr de MPPT: | 1 |
| număr de intrări DC: | 1 |
| tensiune maximă de intrare: | 500 V |
| tensiune de pornire: | 70 V |
| tensiune nominală de intrare: | 360 V |
| interval de tensiune de funcționare MPPT: | 50 - 500 V |
| curent maxim de intrare pe MPPT: | 12 A |
Ieșire AC
| Parametru | Valoare |
|---|---|
| putere nominală: | 2200 W |
| putere maximă AC: | 2200 VA |
| intensitate maximă de ieșire: | 9,6 A |
| tensiune nominală: | L/N/PE, 220 Vac, 230 Vac, 240 Vac |
| interval nominal de tensiune AC: | 180 - 276 V |
| interval de frecvență a rețelei: | 45 Hz - 55Hz/54 Hz - 66Hz |
| THDi: | <3% |
| factor de putere: | 1 implicit (reglabil +/- 0.8) |
Performanță
| Parametru | Valoare |
|---|---|
| randament maxim: | 97.5% |
| randament european: | 96.9% |
Protecție
| Parametru | Valoare |
|---|---|
| protecție împotriva supraîncălzirii: | DA |
| întrerupător DC: | DA |
| protecție anti-insulă: | DA |
| protecție împotriva curentului de scurgere: | DA |
| protecție împotriva defectelor de împământare: | DA |
| protecție împotriva supratensiunii: | DA |
| protecție împotriva supracurentului: | DA |
Comunicare
| Parametru | Valoare |
|---|---|
| Metode de comunicare: | RS485, card GPRS/WiFi/Ethernet (opțional), USB |
| Perioadă de stocare a datelor: | 25 ani |
| Protocol de comunicare: | Modbus |
Date generale
| Parametru | Valoare |
|---|---|
| Interval de temperatură de funcționare: | -30°C ~+60°C |
| Topologie: | fără transformator |
| Grad de protecție: | IP65 |
| Interval de umiditate relativă: | 0~100% |
| Altitudine maximă de funcționare: | 2000 m |
| Nivel de zgomot: | < 25 dB |
| Greutate: | 5,5 kg |
| Răcire: | naturală |
| Dimensiuni: | 303 x 260,5 x 118 mm |
| Display: | LCD + LED |
Ładowanie tabeli porównawczej...
Ładowanie galerii...
Siguranță
Toate recenziile (pozitive și negative) sunt afișate, în funcție de limitarea numărului de comentarii pe platformă. Verificăm dacă acestea provin de la clienți care au achiziționat produsul. Vedeți mai multe pe site-ul nostru Politica de comentarii pagina.