15,96 Lei
13,19 Lei
2,76 Lei
2,28 Lei
Invertor fotovoltaic Sofar 1,6kW monofazat 1MPPT întrerupător DC modul WiFi
produs indisponibil
adaugă la lista de dorințe
Descriere
Sofar Invertor 1.6kW 1-Fază 7.7A 1MPPT Întrerupător DC Modul WiFi
Vă invităm să vă familiarizați cu oferta Invertor fotovoltaic 1,6kW 1F 7,7A TL-G3 1MPPT întrerupător DC modul WiFi 1600TL SOFAR
Invertoarele monofazate Sofar sunt soluții excelente pentru instalații fotovoltaice de mici dimensiuni. Aceste dispozitive se caracterizează prin fiabilitate și calitate superioară, fiind în același timp disponibile la prețuri accesibile. Producătorul Sofar utilizează componente de renume, ceea ce, împreună cu atenția acordată controlului proceselor de producție, garantează rezultate excelente.
Merită menționat că producătorul oferă o garanție impresionantă de 12 ani, confirmând astfel încrederea în calitatea produselor sale. Aceste dispozitive sunt echipate cu modul WiFi, care permite conectarea la internet. Astfel, utilizatorul poate monitoriza și gestiona de la distanță parametrii instalației sale fotovoltaice. Mai mult decât atât, invertoarele Sofar dispun de un ecran convenabil amplasat pe carcasă, care permite urmărirea ușoară a parametrilor dispozitivului. Au de asemenea doi trackeri MPPT, ceea ce contribuie la creșterea eficienței și randamentului întregii instalații.
Aceste invertoare inovatoare oferă o serie de funcții inteligente, precum reglarea puterii reactive, autoreducerea puterii în caz de depășire a frecvenței, precum și controlul de la distanță al puterii reactive și active. În plus, carcasa lor din aluminiu inoxidabil îndeplinește standardele clasei de protecție IP 65, ceea ce înseamnă că pot fi montate în siguranță pe exteriorul clădirilor, fără griji privind durabilitatea și fiabilitatea lor.
SPECIFICAȚII
| Parametru | Valoare |
|---|---|
| Putere nominală AC W | 1600W |
| Număr de faze | 1F |
Date de ieșire
| Parametru | Valoare |
|---|---|
| Putere de ieșire max. VA | 1600 VA |
| Curent de ieșire AC A | 7 A |
| Interval de tensiune AC V | 180 - 276 V |
| Frecvență Hz | 50/60 Hz |
| Interval de frecvență Hz | 45Hz - 55Hz/54 Hz - 66Hz |
| Coeficient de distorsiune armonică totală | <3% |
| Factor de putere cos φac,r | 1 (-0,8/+0,8) |
Date de intrare
| Parametru | Valoare |
|---|---|
| Număr de trackeri MPP | 1 |
| Interval de tensiune de intrare DC V | 110 - 450 V |
| Tensiune de pornire V | 70 V |
| Tensiune nominală de intrare V | 360 V |
| Interval de tensiune MPP V | 50 - 500 V |
| Număr de conectori DC | 1 |
| Putere max. a generatorului fotovoltaic | 1600 W |
Conectori
| Parametru | Valoare |
|---|---|
| Modul WiFi | Nu |
| Tip de conector | WLAN / Ethernet LAN Opțional |
| WLAN / Ethernet LAN | Nu |
| USB | Da |
| 2x RS422 (mufă RJ45) | Nu |
| RS485 | Da |
Protecții
| Parametru | Valoare |
|---|---|
| Întrerupător DC | Da |
| Protecție la inversarea polarității | Da |
Randament
| Parametru | Valoare |
|---|---|
| Randament maxim (instalație fotovoltaică – rețea de alimentare) | 97,50 % |
| Randament european (ηEU) | 96,90 % |
Date generale
| Parametru | Valoare |
|---|---|
| Dimensiuni mm | 303 x 260,5 x 118 mm |
| Greutate kg | 5,5 kg |
| Grad de protecție IP | IP65 |
| Răcire | Naturală |
| Interval de temperatură ambiantă | -30 / +60 grade C |
| Umiditate relativă admisă | 0 - 100% |
| Altitudine max. deasupra nivelului mării | 2000 m |
Standarde
| Parametru | Valoare |
|---|---|
| Certificate: | EN 61000-6-1, EN 61000-6-2, EN 61000-6-3, EN 61000-6-4, IEC 62116, IEC 61727, IEC 60068 (1, 2, 14, 30), IEC 62109-1/2, AS 4777, VDE V 0124-100, VDE V 0126-1-1, VDE-AR-N-4105, EN 50438, G83/2, C10/11, RD 1699 |
Intrare DC
| Parametru | Valoare |
|---|---|
| putere DC maximă pentru un MPPT: | 1600 W |
| număr de MPPT: | 1 |
| număr de intrări DC: | 1 |
| tensiune maximă de intrare: | 500 V |
| tensiune de pornire: | 70 V |
| tensiune nominală de intrare: | 360 V |
| interval de tensiune de funcționare MPPT: | 50 - 500 V |
| curent maxim de intrare pe MPPT: | 12 A |
Ieșire AC
| Parametru | Valoare |
|---|---|
| putere nominală: | 1600 W |
| putere AC maximă: | 1600 VA |
| intensitate maximă de ieșire: | 7 A |
| tensiune nominală: | L/N/PE, 220 Vac, 230 Vac, 240 Vac |
| interval nominal de tensiune AC: | 180 - 276 V |
| interval de frecvență a rețelei: | 45 Hz - 55Hz/54 Hz - 66Hz |
| THDi: | <3% |
| factor de putere: | 1 implicit (reglabil +/- 0.8) |
Performanță
| Parametru | Valoare |
|---|---|
| randament maxim: | 97.5% |
| randament european: | 96.9% |
Protecție
| Parametru | Valoare |
|---|---|
| protecție la supraîncălzire: | DA |
| întrerupător DC: | DA |
| protecție anti-insularizare: | DA |
| protecție la scurgere de curent: | DA |
| protecție la defecte de împământare: | DA |
| protecție la supratensiune: | DA |
| protecție la supracurent: | DA |
Conectivitate
| Parametru | Valoare |
|---|---|
| Metode de comunicare: | RS485, card GPRS/WiFi/Ethernet (opțional), USB |
| Perioadă de stocare a datelor: | 25 ani |
| Protocol de comunicare: | Modbus |
Date generale
| Parametru | Valoare |
|---|---|
| Interval de temperatură de funcționare: | -30°C ~+60°C |
| Topologie: | fără transformator |
| Grad de protecție: | IP65 |
| Interval de umiditate relativă: | 0~100% |
| Altitudine maximă de funcționare: | 2000 m |
| Nivel de zgomot: | < 25 dB |
| Masă: | 5,5 kg |
| Răcire: | naturală |
| Dimensiuni: | 303 x 260,5 x 118 mm |
| Display: | LCD + LED |
Ładowanie tabeli porównawczej...
Ładowanie galerii...
Siguranță
Toate recenziile (pozitive și negative) sunt afișate, în funcție de limitarea numărului de comentarii pe platformă. Verificăm dacă acestea provin de la clienți care au achiziționat produsul. Vedeți mai multe pe site-ul nostru Politica de comentarii pagina.