15,96 Lei
13,19 Lei
2,76 Lei
2,28 Lei
Invertor fotovoltaic Fronius Tauro Eco 50kW trifazat 1MPPT
produs indisponibil
adaugă la lista de dorințe
Descriere
Invertor de rețea PV 50KW 3F 1MPPT 50-3-D Tauro Eco Fronius
Invertorul de rețea PV 50KW 3F 1MPPT 50-3-D Tauro Eco Fronius garantează cea mai înaltă eficiență chiar și în cele mai dificile condiții.
Datorită soluțiilor hardware inteligente, permite nu doar optimizarea costurilor BOS, ci și o flexibilitate extraordinară în proiectarea sistemului, ceea ce este fără precedent până acum. În plus, montajul simplu și service-ul rapid constituie o garanție a siguranței maxime.
Date de intrare
| Parametru | Valoare |
|---|---|
| Număr de trackere MPP | 1 |
| Curent maxim de intrare (Idc max) | 87,5 A |
| Curent maxim de scurtcircuit al modulelor | 75 / 75 A |
| Interval de tensiune de intrare (Udc min - Udc max) | 580 - 1000 V |
| Tensiune de pornire (Udc start) | 650 V |
| Interval util de tensiuni MPP (Umpp min - Umpp max) | 580 - 930 V |
| Număr de conexiuni DC (PV1 / PV2 / PV3) | 7 / 7 / - |
| Putere maximă a generatorului PV (Pdc max) | 75 kWpeak |
Date de ieșire
| Parametru | Valoare |
|---|---|
| Putere nominală AC (Pac,r) | 50.000 W |
| Putere maximă de ieșire | 50.000 VA |
| Curent de ieșire AC (Iac nom) | 76 A |
| Conexiune la rețea (interval de tensiune Uac,r) | 3~ NPE 400/230 V ; 3~ NPE 380/220 V |
| Frecvență (interval de frecvență fmin - fmax) | 50 Hz / 60 Hz (45 - 65 Hz) |
| Factor de putere (cos φac,r) | 0 - 1 ind. / cap. |
Standarde
| Parametru | Valoare |
|---|---|
| Certificate și conformitate cu normele | [[AS/NZS 4777.2:2015, IEC62109-1/-2, VDE-AR-N 4105:2018, IEC62116, EN50549-1:2019 & EN50549-2:2019, VDE-AR-N 4110:2018, CEI 0-16:2019, CEI 0-21:2019]] |
Borne de conexiune AC
| Parametru | Valoare |
|---|---|
| Diametrul cablului | 35 - 240mm² |
| Material conductor AC | Al și Cu |
| Borne de conexiune | Papuci de cablu sau cleme V |
| Opțiune monoconductor (cablu monoconductor) | Presetupă: 5 x M40 |
| Opțiune multiconductor (cablu multiconductor) | Presetupă: 1 x conexiune multifilară Ø 16 – 61,4mm + 1 M32 |
| Opțiune conexiune în lanț AC (cablu monoconductor) | Presetupă: 10 x M32 |
Eficiență
| Parametru | Valoare |
|---|---|
| Eficiență maximă | 98,5 % |
| Eficiență europeană ponderată (ηEU) | 98,2 % |
| Coeficient de eficiență a adaptării MPP | > 99,9 % |
Protecții
| Parametru | Valoare |
|---|---|
| Separator DC | Integrat |
| Comportament în caz de suprasarcină | Deplasarea punctului de funcționare, limitarea puterii de ieșire |
| Protecție la inversarea polarității | Integrată |
| RCMU | Integrat |
| Măsurare izolație DC | Integrată |
| Protecție la supratensiune DC | Tip 1+2 integrat, Tip 2 opțional |
| Protecție șiruri cu siguranțe gPV | Integrată, 15A sau 20A |
Interfețe
| Parametru | Valoare |
|---|---|
| Wi-Fi | Fronius Solar.web, Modbus TCP Sunspec, Fronius Solar API (JSON) |
| 2x Ethernet LAN RJ45 | [[10/100Mbit; max. 100m Fronius Solar.web, Modbus TCP Sunspec, Fronius Solar API (JSON)]] |
| USB (port tip A) | 1A @5V max. |
| Wired Shutdown (WSD) | Oprire de urgență |
| 2x RS485 | Modbus RTU SunSpec / comunicare cu bateria |
| 6 intrări digitale și 6 intrări/ieșiri digitale | Interfață programabilă pentru receptor de comandă la distanță, management energetic, control consumatori |
| Datalogger și webserver | Integrat |
Ładowanie tabeli porównawczej...
Ładowanie galerii...
Fișiere de descărcat:
Siguranță
Toate recenziile (pozitive și negative) sunt afișate, în funcție de limitarea numărului de comentarii pe platformă. Verificăm dacă acestea provin de la clienți care au achiziționat produsul. Vedeți mai multe pe site-ul nostru Politica de comentarii pagina.