15,96 Lei
13,19 Lei
2,76 Lei
2,28 Lei
Invertor fotovoltaic Fronius Symo Gen24 Plus 8kW trifazat 2MPPT
produs indisponibil
adaugă la lista de dorințe
Descriere
Fronius Invertor de Rețea PV 8kW 3-Fazat 2MPPT Symo Gen24 Plus
Invertorul de rețea PV 6KW 3F 2MPPT Symo Gen24 Plus Fronius permite conectarea unui sistem de stocare a energiei, ceea ce face posibilă stocarea energiei solare și utilizarea acesteia pentru alimentare, încălzire, răcire și vehicule electrice. Fronius GEN24 Plus oferă posibilitatea de a valorifica energia solară în transformarea energetică personală. Creat pentru a oferi putere.
Datorită invertorului Fronius GEN24 Plus ca inimă a instalației PV, nu doar începeți transformarea energetică individuală, ci beneficiați și de întregul potențial și avantajele energiei solare.
Asigurarea alimentării de rezervă în orice situație este o garanție a fiabilității furnizării energiei. Datorită Fronius GEN24 Plus aveți posibilitatea de a alege între "PV Point" și "Full Backup", ceea ce înseamnă alimentare de rezervă pentru întreaga casă.
Montajul simplu înseamnă economisire de timp și bani. Montajul rapid și sigur este asigurat de șuruburile cu fixare rapidă la 180°, bornele cu arc tip push-in și sistemul de montare pe perete bine gândit.
Date de intrare
| Parametru | Valoare |
|---|---|
| Număr de trackere MPP | 2 V |
| Interval de tensiune de intrare DC (Udc min - Udc max) | 80 - 1.000 V |
| Tensiune nominală de intrare (Udc,r) | 610 V |
| Tensiune de pornire (Udc start) | 80 V |
| Interval util de tensiune MPP | 80 - 800 V |
| Curent maxim util de intrare (Idc max) | 12,5 A |
| Curent maxim de scurtcircuit al generatorului fotovoltaic (Isc pv) | 20 A |
| Număr de conexiuni DC | 1 |
| Putere utilă maximă în curent continuu | 6.000 W |
| Putere maximă a generatorului PV | 7.000 Wpeak |
Date de ieșire
| Parametru | Valoare |
|---|---|
| Tensiune nominală AC (Pac,r) | 8.000 W |
| Putere aparentă | 8.000 VA |
| Putere maximă de ieșire | 8.000 VA |
| Curent nominal la ieșirea AC (@ 220 / 230 V) | 11,6 A |
| Conexiune la rețea (Uac,r) | 3~ NPE 400/230 sau 3~ NPE 380/220 (+20%/-30%) V |
| Frecvență (interval de frecvență fmin - fmax) | 50/60 (45 - 65) Hz |
| Factor de distorsiune armonică | < 3,5 % |
| Factor de putere (cos φac,r) | 0,7 - 1 ind./cap. |
Date de ieșire PV Point
| Parametru | Valoare |
|---|---|
| Putere nominală de ieșire PV Point | 3.000 VA |
| Conexiune la rețea PV Point | 1~ NPE 220/230 V |
| Timp de comutare | < 20 s |
Date de ieșire alimentare de rezervă completă (Full Backup)2
| Parametru | Valoare |
|---|---|
| Putere nominală de ieșire alimentare de rezervă completă (Full Backup) | 8.000 VA |
| Putere nominală pe fază alimentare de rezervă completă (Full Backup) | 3.680 VA |
| Conexiune la rețea alimentare de rezervă completă (Full Backup) | 3~ NPE 400/230 sau 3~ NPE 380/220 V |
| Timp de comutare | < 35 s |
Conexiune sistem de stocare a energiei
| Parametru | Valoare |
|---|---|
| Număr de intrări DC | 1 |
| Energie maximă la intrare (Idc max) | 22 A |
| Interval de tensiune de intrare DC (Udc min - Udc max) | 160 - 531 V |
| Tehnologie de conectare baterie DC | Câte o bornă cu arc tip push-in 2,5–10 mm² BATT+ și BATT |
| Putere maximă de intrare / ieșire DC | 8.260 W |
| Putere maximă de încărcare prin conexiune AC | 8.000 W |
| Baterii compatibile | BYD Battery-Box Premium HVS/HVM & LG RESU FLEX |
Standarde
| Parametru | Valoare |
|---|---|
| Certificate deținute și norme respectate | IEC 62109, IEC 62116, IEC 61727, IEC 62909, VDE 0126, VDE AR-N4105, AS/NZS 4777.2, EN 50549, CEI 0-21, G98/G99, R25 |
| Evaluarea ciclului de viață | Conform ÖNORM EN ISO 14040 și 14044 (studiu realizat de angajații institutului Fraunhofer IZM) |
Randament
| Parametru | Valoare |
|---|---|
| Randament maxim | 98,2 % |
| Randament european (ηEU) | 97,8 % |
| Randament MPP | > 99,9 % |
Protecții
| Parametru | Valoare |
|---|---|
| Măsurare izolație DC | Integrată |
| Comportament în caz de suprasarcină | Deplasare punct de funcționare, limitator de putere |
| Separator DC | Integrat |
| Protecție la inversarea polarității | Integrată |
Interfețe
| Parametru | Valoare |
|---|---|
| WLAN / 2 × Ethernet LAN | Fronius Solar.web, Modbus TCP SunSpec, Fronius Solar API (JSON) |
| 6 intrări digitale 6 intrări/ieșiri digitale | Conectare la receptor de comandă la distanță, management de putere |
| Deconectare de urgență (WSD) | Integrată |
| Placă de comunicare (Datalogger) și server web | Integrate |
| 2 × RS485 | Modbus RTU SunSpec (terți) / Fronius Smart Meter, baterie, Fronius Ohmpilot |
Ładowanie tabeli porównawczej...
Ładowanie galerii...
Siguranță
Toate recenziile (pozitive și negative) sunt afișate, în funcție de limitarea numărului de comentarii pe platformă. Verificăm dacă acestea provin de la clienți care au achiziționat produsul. Vedeți mai multe pe site-ul nostru Politica de comentarii pagina.