15,96 Lei
13,19 Lei
2,76 Lei
2,28 Lei
Invertor fotovoltaic Fronius Symo 12.5kW trifazat 2MPPT WLAN
produs indisponibil
adaugă la lista de dorințe
Descriere
Fronius Invertor de Rețea PV 12.5kW 3-Faze 2MPPT WLAN Symo
Invertorul de rețea PV 12.5KW 3F 2MPPT WLAN 12.5-3-M Symo Fronius disponibil în sistem trifazat cu două MPPT.
Acest invertor modern oferă o gamă largă de puteri, de la 3,0 la 20,0 kW, ceea ce îl face perfect potrivit pentru instalații fotovoltaice de diferite dimensiuni. Datorită soluției inovatoare SuperFlex Design, Symo asigură flexibilitate în instalațiile pe acoperișuri cu forme neregulate sau orientate în direcții diferite.
Integrarea cu internetul prin Wi-Fi sau Ethernet și ușurința conectării cu componente de la alți producători fac ca Symo să fie unul dintre cele mai comunicative invertoare de pe piață. Interfața pentru contor inteligent de energie permite gestionarea dinamică a introducerii energiei în rețea și vizualizarea consumului propriu de energie.
Tehnologia SNAPINVERTER permite montaj și întreținere simplă, datorită separării secțiunii de conexiuni și a modulului de putere. Comunicarea integrată a datelor permite monitorizarea instalației și conectarea componentelor de la alți producători.
SuperFlex Design asigură flexibilitate în proiectarea și operarea instalațiilor, datorită celor doi trackeri MPP, tensiunii ridicate a sistemului și gamei largi de tensiuni de intrare DC. Dynamic Peak Manager găsește dinamic punctul optim de funcționare, chiar și în cazul umbritului parțial al panourilor PV.
Invertoarele Symo sunt pregătite să îndeplinească normele și cerințele viitoare ale rețelelor electrice, datorită funcțiilor "Advanced Grid Features", care asigură alimentare optimă și exploatare sigură a rețelei. Funcția de alimentare zero permite ajustarea puterii de alimentare la cerințele operatorului de rețea, asigurând prioritate pentru consumatorii din gospodărie și reducând puterea la maximum permis.
Date de intrare
| Parametru | Valoare |
|---|---|
| Număr de trackeri MPP | 2 |
| Curent maxim de intrare (Idc max 1 / Idc max 2) | 27,0 A / 16,5 A |
| Curent total maxim de intrare (Idc max 1 + Idc max 2) | 43,5 A |
| Curent maxim de scurtcircuit pentru câmpul de module (MPP1/MPP2) | 40,5 A / 24,8 A |
| Interval de tensiune de intrare (Udc min - Udc max) | 200 - 1000 V |
| Tensiune de pornire (Udc start) | 200 V |
| Interval util de tensiuni MPP | 200 - 800 V |
| Număr de stringuri pe tracker MPP | 3+3 |
| Putere maximă a generatorului PV (Pdc max) | 18,8 kWpeak |
Date de ieșire
| Parametru | Valoare |
|---|---|
| Putere nominală AC (Pac,r) | 12.500 W |
| Putere maximă de ieșire | 12.500 VA |
| Curent maxim la ieșire (Iac max) | 18,0 A |
| Conexiune la rețea (interval de tensiune) | 3-NPE 400 V / 230 V sau 3~NPE 380 V / 220 V (+20%/-30%) |
| Frecvență (interval de frecvență) | 50 Hz / 60 Hz (45-65 Hz) |
| Coeficient de distorsiune armonică THD | 2,0 % |
| Factor de putere (cos φac,r) | 0-1 ind. / cap. |
Standarde
| Parametru | Valoare |
|---|---|
| Certificate și conformitate cu normele | ÖVE / ÖNORM E 8001-4-712, DIN V VDE 0126-1-1/A1, VDE AR N 4105, IEC 62109-1/-2, IEC 62116, IEC 61727, AS 3100, AS 4777-2, AS 4777-3, CER 06-190, G83/2, G59/3, UNE 206007-1, SI 4777, CEI 0-16, CEI 0-21, NRS 097 |
Eficiență
| Parametru | Valoare |
|---|---|
| Eficiență maximă | 98,0% |
| Eficiență europeană ponderată (ηEU) | 0,976 |
| Eficiență de adaptare MPP | > 99,9% |
Protecții
| Parametru | Valoare |
|---|---|
| Măsurare izolație DC | Da |
| Comportament în caz de suprasarcină | Deplasare punct de funcționare, limitare putere de ieșire |
| Separator DC | Da |
| Protecție împotriva inversării polarității | Da |
Conexiuni
| Parametru | Valoare |
|---|---|
| WLAN / Ethernet LAN | Fronius Solar.web, Modbus TCP SunSpec, Fronius Solar API (JSON) |
| 6 intrări și 4 intrări/ieșiri digitale | Conectare la receptor de telecomandă |
| USB (port tip A) | Pentru dispozitive de stocare USB |
| 2x RS422 (port RJ45) | Fronius Solar Net |
| Ieșire releu | Gestionare energie (ieșire releu fără potențial) |
| Înregistrator de date și webserver | Integrat |
| Intrare semnal | Conexiune contor S0 / Analiză protecție supratensiune |
| RS485 | Modbus RTU SunSpec sau conectare contor |
Ładowanie tabeli porównawczej...
Ładowanie galerii...
Fișiere de descărcat:
Siguranță
Toate recenziile (pozitive și negative) sunt afișate, în funcție de limitarea numărului de comentarii pe platformă. Verificăm dacă acestea provin de la clienți care au achiziționat produsul. Vedeți mai multe pe site-ul nostru Politica de comentarii pagina.