15,96 Lei
13,19 Lei
2,76 Lei
2,28 Lei
Invertor fotovoltaic Fronius Eco 27kW trifazat 1MPPT WLAN
produs indisponibil
adaugă la lista de dorințe
Descriere
Fronius Invertor de Rețea PV 27kW 3-Faze 1MPPT WLAN Eco
Invertorul de rețea PV 27KW 3F 1MPPT WLAN 27.0-3-S Fronius din seria Eco este ideal pentru instalații de mari dimensiuni, disponibil în puteri de 25,0 și 27,0 kW.
Datorită greutății reduse și sistemului de montaj SnapINverter, este ușor de instalat atât în interior, cât și în exterior. Posedă grad de protecție IP 66, ceea ce îl plasează la un nou nivel de standarde. Utilizarea siguranțelor integrate pentru module pe ambii poli, precum și a protecției opționale împotriva supratensiunilor, elimină necesitatea utilizării cutiilor de conexiune pentru module.
Tehnologia SnapINverter se bazează pe separarea secțiunii de conexiuni și a modulului de putere, ceea ce face ca montajul și întreținerea să fie mult mai simple decât până acum.
Invertorul Fronius oferă integrare completă a Datalogging-ului WLAN, Ethernet, managementului energiei, serverului web și conectorilor, ceea ce permite monitorizarea stării instalației. Datorită interfețelor Modbus TCP, Modbus RTU SunSpec sau Fronius Solar API (JSON), pot fi conectate componente de la alți producători. În plus, compania pune la dispoziție portalul Fronius Solar.web, precum și posibilitatea utilizării interfețelor deschise.
Dynamic Peak Manager este un sistem care caută dinamic punctul optim de funcționare chiar și în cazul umbririi parțiale a panourilor PV, permițând utilizarea maximă a energiei disponibile.
Invertoarele Fronius sunt pregătite să îndeplinească normele și cerințele viitoare ale rețelelor electrice prin funcțiile Advanced Grid Features, asigurând alimentarea optimă cu putere reactivă și activă.
Sistemul permite ajustarea puterii de alimentare la cerințele operatorului de rețea, asigurând posibilitatea setării alimentării zero, unde invertorul alimentează doar gospodăria fără a furniza în rețea curentul generat de instalația fotovoltaică.
Compania Fronius, lider în domeniul inovației și soluțiilor moderne în fotovoltaice, oferă produse de înaltă calitate care asigură utilizarea pe termen lung și fără probleme a instalațiilor PV.
Date de intrare
| Parametru | Valoare |
|---|---|
| Curent maxim de intrare (Idc max) | 47,7 A |
| Curent maxim de scurtcircuit al câmpului de module | 71,6 A |
| Tensiune minimă de intrare (Udc min) | 580 V |
| Tensiune de pornire (Udc start) | 650 V |
| Tensiune nominală de intrare (Udc,r) | 580 V |
| Tensiune maximă de intrare (Udc max) | 1000 V |
| Interval de tensiune MPP (Umpp min – Umpp max) | 580–850 V |
| Număr de trackere MPP | 1 |
| Număr de conexiuni DC | 6 |
Date de ieșire
| Parametru | Valoare |
|---|---|
| Putere nominală AC (Pac,r) | 27 000 W |
| Putere maximă de ieșire | 27 000 VA |
| Curent de ieșire AC (Iac nom) | 39,0 A |
| Conexiune la rețea (interval de tensiune) | 3~NPE 380 V / 220 V sau 3~NPE 400 V / 230 V (+20% / -30%) |
| Frecvență (interval de frecvență) | 50 Hz / 60 Hz (45–65 Hz) |
| Factor de distorsiune armonică totală | < 2,0% |
| Factor de putere (cos φac,r) | 0–1 ind. / cap. |
Standarde
| Parametru | Valoare |
|---|---|
| Certificate deținute și norme îndeplinite | ÖVE / ÖNORM E 8001-4-712, DIN V VDE 0126-1-1/A1, VDE AR N 4105, IEC 62109-1/-2, IEC 62116, IEC 61727, AS 3100, AS 4777-2, AS 4777-3, CER 06-190, G83/2, G59/3, UNE 206007-1, SI 4777, CEI 0-16, CEI 0-21 |
Factor de eficiență
| Parametru | Valoare |
|---|---|
| Factor maxim de eficiență | 98,3% |
| Factor european de eficiență (ηEU) | 98,0% |
| η la 5% Pac,r | 95,9/93,1% |
| η la 10% Pac,r | 96,8/95,7% |
| η la 20% Pac,r | 97,7/97,1% |
| η la 25% Pac,r | 98,1/97,3% |
| η la 30% Pac,r | 98,1/97,4% |
| η la 50% Pac,r | 98,3/97,5% |
| η la 75% Pac,r | 98,2/97,6% |
| η la 100% Pac,r | 98,1/97,5% |
| Factor de eficiență de urmărire MPP | > 99,9% |
Protecții
| Parametru | Valoare |
|---|---|
| Măsurare izolație DC | Da |
| Comportament în caz de suprasarcină | Deplasare punct de lucru, limitator de putere |
| Separator DC | Da |
| Siguranță integrată pentru module | Da |
Conexiuni
| Parametru | Valoare |
|---|---|
| WLAN / Ethernet LAN | Fronius Solar.web, Modbus TCP SunSpec, Fronius Solar API (JSON) |
| 6 intrări și 4 intrări/ieșiri digitale | Conectare la receptor de comandă la distanță |
| USB (priză tip A) | Înregistrare date, actualizare invertoare prin USB |
| 2x RS422 (priză RJ45) | Fronius Solar Net |
| Ieșire de semnalizare | Management energetic (ieșire releu fără potențial) |
| Datalogger și server web | Integrat |
| Intrare externă | Conectare contor S0 / monitorizare protecție supratensiune |
| RS485 | Modbus RTU SunSpec sau conectare contor energie |
Ładowanie tabeli porównawczej...
Ładowanie galerii...
Siguranță
Toate recenziile (pozitive și negative) sunt afișate, în funcție de limitarea numărului de comentarii pe platformă. Verificăm dacă acestea provin de la clienți care au achiziționat produsul. Vedeți mai multe pe site-ul nostru Politica de comentarii pagina.