15,96 Lei
13,19 Lei
2,76 Lei
2,28 Lei
Invertor Sofar 25kW trifazat 42.4A 2MPPT întrerupător DC modul WiFi
produs indisponibil
adaugă la lista de dorințe
Descriere
Invertor 25kW 3F 42,4A KTLX-G3 2MPPT întrerupător DC modul WiFi 25KTLX-G3 SOFAR
Invertorul 25kW 3F 42,4A KTLX-G3 2MPPT întrerupător DC modul WiFi 25KTLX-G3 SOFAR face parte din seria de invertoare cu puteri cuprinse între 25kW și 50kW, destinate aplicațiilor în instalații fotovoltaice rezidențiale de diferite dimensiuni.
Invertoarele Sofar se caracterizează prin calitate superioară, datorită utilizării componentelor de la furnizori renumiți și unui proces de producție meticulos. Produsul oferă fiabilitate și calitate excelentă la un preț accesibil, iar garanția de 12 ani confirmă calitatea ridicată a echipamentelor marca Sofar. Dispozitivele sunt echipate cu modul WiFi, permițând gestionarea și monitorizarea la distanță a funcționării instalației. În plus, invertoarele Sofar au carcasă din aluminiu inoxidabil cu clasa de protecție IP 65, ceea ce permite montarea lor în exterior.
Cea mai recentă serie G3 de invertoare Sofar se remarcă prin tensiunea de pornire redusă, randament maxim ridicat și software nou cu posibilitate de actualizare la distanță.
SPECIFICAȚII
| Parametru | Valoare |
|---|---|
| Putere nominală AC [W] | 25000W |
| Număr de faze | 3F |
| Tip instalație | On-grid |
| Putere maximă de ieșire [VA] | 28000 VA |
| Curent de ieșire AC [A] | 42,4 A |
| Interval de tensiune AC [V] | 310Vac-480Vac (conform normelor naționale) |
| Frecvență [Hz] | 50Hz/60Hz |
| Interval de frecvență [Hz] | 45Hz-55Hz/54Hz-66Hz (conform normelor naționale) |
| Număr de trackere MPP | 3 |
| Tensiune de pornire [V] | 200 V |
| Interval de tensiuni MPP [V] | 540 - 800 V |
| Număr de conectori DC | 2/2 |
| Modul WiFi | Da |
| WLAN / Ethernet LAN | NU |
| USB | Da |
| Măsurare izolație DC | Da |
| Întrerupător DC | Da |
| Randament maxim (instalație fotovoltaică – rețea electrică) | 98,4 % |
| Dimensiuni [mm] | 585×480×220 mm |
| Greutate [kg] | 36 kg |
| Altitudine maximă peste nivelul mării | 4000 m |
NORME
| Parametru | Valoare |
|---|---|
| EMC: | EMC: EN 61000-6-1, EN 61000-6-2, EN 61000-6-3, EN 61000-6-4 |
| Standarde de siguranță: | standarde de siguranță: IEC62109-1/2, IEC62116, IEC61727, IEC61683, IEC60068(1,2,14,30) |
| Standarde de rețea electrică: | standarde de rețea electrică: AS/NZS 4777, VDE V 0124-100, V 0126-1-1, VDE-AR-N 4105, CEI 0-21/CEI 0-16, UNE 206 007-1, EN50549, G98/G99, EN50530, NB/T32004 |
Ładowanie tabeli porównawczej...
Ładowanie galerii...
Siguranță
Toate recenziile (pozitive și negative) sunt afișate, în funcție de limitarea numărului de comentarii pe platformă. Verificăm dacă acestea provin de la clienți care au achiziționat produsul. Vedeți mai multe pe site-ul nostru Politica de comentarii pagina.