15,96 Lei
13,19 Lei
2,76 Lei
2,28 Lei
Invertor Sofar 125kW trifazat 190A 10MPPT întrerupător DC modul WiFi
produs indisponibil
adaugă la lista de dorințe
Descriere
Invertor 125kW 3F 190A KTLX-G4 10MPPT întrerupător DC modul WiFi 125KTLX-G4 SOFAR
Invertorul 125kW 3F 190A KTLX-G4 10MPPT întrerupător DC modul WiFi 125KTLX-G4 SOFAR este un dispozitiv avansat pentru conversia energiei solare. Acest invertor puternic oferă o eficiență maximă de 98,6%, ceea ce îl face extrem de eficient în transformarea energiei solare în energie electrică.
Construcția solidă a invertorului cu grad de protecție IP66 îl face potrivit pentru aplicații exterioare, garantând funcționarea fiabilă în diverse condiții atmosferice. În plus, acest invertor este echipat cu funcții avansate de monitorizare, cum ar fi scanarea curbei I-V și suport pentru comunicare Modbus și WiFi extern, ceea ce facilitează controlul și gestionarea sistemului fotovoltaic.
Datorită eficienței, fiabilității și funcțiilor avansate, invertorul KTLX-G4 SOFAR reprezintă o alegere excelentă pentru cei care doresc să valorifice la maximum potențialul sistemului lor fotovoltaic și să contribuie la producția durabilă de energie electrică.
SPECIFICAȚII
| Parametru | Valoare |
|---|---|
| Putere nominală AC [W] | 125000W |
| Număr de faze | 3F |
| Tip instalație | On-grid |
| Putere de ieșire max. [VA] | 125 kVA 45°C / 110 kVA 50°C |
| Curent de ieșire AC [A] | 190 A 380 V / 181,2 A 400 V / 174 A 415 V |
| Interval tensiune AC [V] | 310 - 480 V AC (conform normei locale) |
| Frecvență [Hz] | 50 / 60 Hz |
| Interval frecvență [Hz] | 45Hz-55Hz/54Hz-66Hz (conform normei naționale) |
| Număr de trackere MPP | 10 |
| Tensiune de pornire [V] | 200 V |
| Interval tensiuni MPP [V] | 180 - 1000 V |
| Număr de conectori DC | 20 |
| Modul WiFi | Da |
| WLAN / Ethernet LAN | NU |
| USB | Nu |
| Măsurare izolație DC | Da |
| Întrerupător DC | Da |
| Randament maxim (instalație fotovoltaică – rețea electrică) | 98,4 % |
| Dimensiuni [mm] | 970 x 695 x 325 mm |
| Greutate [kg] | 75 kg |
| Altitudine maximă peste nivelul mării | 4000 m |
NORME
| Parametru | Valoare |
|---|---|
| EMC: | EMC: EN 61000-6-1, EN 61000-6-2, EN 61000-6-3, EN 61000-6-4 |
| Standarde de siguranță: | standarde de siguranță: IEC62109-1/2, IEC62116, IEC61727, IEC61683, IEC60068(1,2,14,30) |
| Standarde rețea electrică: | standarde rețea electrică: AS/NZS 4777, VDE V 0124-100, V 0126-1-1, VDE-AR-N 4105, CEI 0-21/CEI 0-16, UNE 206 007-1, EN50549, G98/G99, EN50530, NB/T32004 |
Ładowanie tabeli porównawczej...
Ładowanie galerii...
Siguranță
Toate recenziile (pozitive și negative) sunt afișate, în funcție de limitarea numărului de comentarii pe platformă. Verificăm dacă acestea provin de la clienți care au achiziționat produsul. Vedeți mai multe pe site-ul nostru Politica de comentarii pagina.