15,96 Lei
13,19 Lei
2,76 Lei
2,28 Lei
Invertor FoxESS 17kW trifazat 27,1A
produs indisponibil
adaugă la lista de dorințe
Descriere
FoxESS Invertor 17kW 3-Fazat 27.1A
Invertor fotovoltaic 17kW 3F 27,1A FoxESS T17.0 G3 echipat cu întrerupător DC și protecție AFCI, oferind posibilitatea de extindere.
Această serie de invertoare FoxESS T (G3) este destinată instalațiilor trifazate rezidențiale și instalațiilor comerciale mici. Oferă performanță excelentă și flexibilitate, permițând creșterea potențialului de producție energetică și perioade mai lungi de generare a energiei.
Invertoarele sunt disponibile în gama de putere de la 3 kW la 25 kW, ceea ce permite adaptarea corespunzătoare la diferite dimensiuni ale instalațiilor fotovoltaice PV. Seria a fost optimizată pentru integrarea cu sistemele de stocare a energiei FoxESS și permite monitorizarea la distanță a instalației prin intermediul aplicației mobile sau platformei web.
Specificații
| Parametru | Valoare |
|---|---|
| Putere DC maximă recomandată [W] | 25 500 W |
| Tensiune DC maximă [V] | 1100 V |
| Tensiune DC nominală de lucru [V] | 600 V |
| Curent maxim de intrare (intrarea A/intrarea B) [A] | 28 / 28 A |
| Curent maxim de scurtcircuit (intrarea A/intrarea B) [A] | 36,4 / 36,4 A |
| Interval de tensiune MPPT [Vdc] | 140 - 1000 V DC |
| Interval de tensiune MPPT (la sarcină completă) [Vdc] | 315 - 850 V DC |
| Tensiune de pornire [V] | 140 V |
| Număr de puncte MPPT | 2 |
| Număr de intrări pe MPPT | 2+2 |
| Putere nominală de ieșire [W] | 17 000 W |
| Putere aparentă AC maximă [VA] | 18 700 VA |
| Tensiune nominală de rețea [Vac] | 3/N/PE, 220V/380V, 230V/400V 240V/415V |
| Frecvență nominală de rețea AC [Hz] | 50/60, ±5 |
| Curent nominal AC [A] | 24,6 A |
| Curent maxim AC [A] | 27,1 A |
| Interval de reglare a factorului de putere | 1 (reglabil de la 0,8 capacitiv la -0,8 inductiv) |
| Coeficient de distorsiune armonică THD | < 3 % |
Performanță
| Parametru | Valoare |
|---|---|
| Eficiență MPPT [%] | 99,8 % |
| Eficiență europeană [%] | 97,8 % |
| Eficiență maximă [%] | 98,6 % |
Protecție
| Parametru | Valoare |
|---|---|
| Protecție împotriva inversării polarității DC | Da |
| Protecție anti-insulă | Da |
| Monitorizare rezistență de izolație | Da |
| Monitorizare curent de scurgere (curent rezidual) | Da |
| Protecție la scurtcircuit AC | Da |
| Protecție la supracurent AC | Da |
| Protecție la supratensiune de ieșire AC | Da |
| Protecție la supratensiune | TIP II DC / TIP II AC |
| Protecție termică | Da |
| Întrerupător DC încorporat | Da |
| Protecție AFCI | Da |
| Siguranță | IEC 62109-1/2 |
| EMC | IEC 61000-6-1/IEC 61000-6-2/IEC 61000-6-3/IEC61000-4-2/3/4/5/6/8 |
Standarde
| Parametru | Valoare |
|---|---|
| Certificare | AS4777.2-2015 / VDE-AR-N 4105 /VDE0126-1-1 /G98 / G99 / EN50549-1/ CEI 0-21/NB/T32004 IEC62116 /IEC61727 /IEC61683 |
Date generale
| Parametru | Valoare |
|---|---|
| Dimensiuni (LxÎxA) | 480 x 370 x 183,5 mm |
| Greutate | 20 kg |
| Răcire | convecție forțată (ventilatoare) |
| Clasă de protecție | I |
| Grad de protecție | IP65 |
| Topologie | fără transformator |
| Categorie de supratensiune | III (partea AC), II (partea DC) |
| Nivel de zgomot | < 55 dB |
| Interval de temperatură de funcționare [°C] | -25 .... 60 °C (reducere la +45°C) |
| Altitudine maximă de funcționare [m] | 3000 m |
| Umiditate | 0 - 100% (fără condensare) |
| Consum propriu (nocturn) [W] | < 3W |
| Grad de poluare | II |
| Modul de monitorizare | RS485, WIFI (standard) / GPRS (opțional) / 4G (opțional) / LAN (opțional) |
| Comunicare | contor de energie, DRM, actualizare USB, E-stop |
| Afișare | ecran LCD, buton tactil, aplicație, pagină web |
Ładowanie tabeli porównawczej...
Ładowanie galerii...
Fișiere de descărcat:
Siguranță
Toate recenziile (pozitive și negative) sunt afișate, în funcție de limitarea numărului de comentarii pe platformă. Verificăm dacă acestea provin de la clienți care au achiziționat produsul. Vedeți mai multe pe site-ul nostru Politica de comentarii pagina.