15,96 Lei
13,19 Lei
2,76 Lei
2,28 Lei
Invertor FoxESS 12kW trifazat 19,1A
produs indisponibil
adaugă la lista de dorințe
Descriere
FoxESS Invertor 12kW 3-Faze 19.1A
Invertor 12kW 3F 19,1A FoxESS T12.0 G3 echipat cu întrerupător DC și protecție AFCI, oferind posibilitatea de extindere.
Această serie de invertoare FoxESS T (G3) este destinată instalațiilor trifazate rezidențiale și instalațiilor comerciale mici. Oferă performanță excelentă și flexibilitate, permițând creșterea potențialului de producție a energiei și perioade mai lungi de generare a puterii.
Invertoarele sunt disponibile în gama de putere de la 3 kW la 25 kW, ceea ce permite adaptarea corespunzătoare la diferite dimensiuni de instalații fotovoltaice PV. Seria a fost optimizată pentru integrarea cu sistemele de stocare a energiei FoxESS și permite monitorizarea la distanță a instalației prin intermediul aplicației mobile sau platformei web.
Specificații
| Parametru | Valoare |
|---|---|
| Putere DC maximă recomandată [W] | 18000 W |
| Tensiune DC maximă [V] | 1100 V |
| Tensiune nominală de lucru DC [V] | 600 V |
| Curent maxim de intrare (intrare A/intrare B) [A] | 14 / 14 A |
| Curent maxim de scurtcircuit (intrare A/intrare B) [A] | 18,2 / 18,2 A |
| Interval tensiune MPPT [Vdc] | 140 - 1000 V DC |
| Interval tensiune MPPT (la sarcină completă) [Vdc] | 455 - 850 V DC |
| Tensiune de pornire [V] | 140 V |
| Număr de puncte MPPT | 2 |
| Număr de intrări pe MPPT | 1+1 |
| Putere nominală de ieșire [W] | 12 000 W |
| Putere aparentă AC maximă [VA] | 13 200 VA |
| Tensiune nominală rețea [Vac] | 3/N/PE, 220V/380V, 230V/400V 240V/415V |
| Frecvență nominală rețea AC [Hz] | 50/60, ±5 |
| Curent nominal AC [A] | 17,4 A |
| Curent maxim AC [A] | 19,1 A |
| Interval de reglare factor de putere | 1 (reglabil 0,8 în avans până la -0,8 în întârziere) |
| Factor de distorsiune armonică THD | < 3 % |
Performanță
| Parametru | Valoare |
|---|---|
| Eficiență MPPT [%] | 99,8 % |
| Eficiență europeană [%] | 97,8 % |
| Eficiență maximă [%] | 98,6 % |
Protecție
| Parametru | Valoare |
|---|---|
| Protecție împotriva inversării polarității DC | Da |
| Protecție anti-insularizare | Da |
| Monitorizare rezistență izolație | Da |
| Monitorizare curent de scurgere (curent rezidual) | Da |
| Protecție la scurtcircuit AC | Da |
| Protecție la supracurent AC | Da |
| Protecție la tensiune ridicată ieșire AC | Da |
| Protecție la supratensiune | TIP II DC / TIP II AC |
| Protecție termică | Da |
| Întrerupător DC integrat | Da |
| Protecție AFCI | Da |
| Siguranță | IEC 62109-1/2 |
| EMC | IEC 61000-6-1/IEC 61000-6-2/IEC 61000-6-3/IEC61000-4-2/3/4/5/6/8 |
Norme
| Parametru | Valoare |
|---|---|
| Certificare | AS4777.2-2015 / VDE-AR-N 4105 /VDE0126-1-1 /G98 / G99 / EN50549-1/ CEI 0-21/NB/T32004 IEC62116 /IEC61727 /IEC61683 |
Date generale
| Parametru | Valoare |
|---|---|
| Dimensiuni (LxÎxA) | 480 x 370 x 183,5 mm |
| Greutate | 17 kg |
| Răcire | convecție |
| Clasă de protecție | I |
| Grad de protecție | IP65 |
| Topologie | fără transformator |
| Categorie supratensiune | III (partea AC), II (partea DC) |
| Nivel zgomot | < 30 dB |
| Interval temperatură de funcționare [°C] | -25 .... 60 °C (reducere la +45°C) |
| Altitudine maximă de funcționare [m] | 3000 m |
| Umiditate | 0 - 100% (fără condensare) |
| Consum propriu (nocturn) [W] | < 3W |
| Grad de poluare | II |
| Modul de monitorizare | RS485, WIFI (standard) / GPRS (opțional) / 4G (opțional) / LAN (opțional) |
| Comunicare | contor energie, DRM, actualizare USB, E-stop |
| Afișare | display LCD, buton tactil, aplicație, pagină web |
Ładowanie tabeli porównawczej...
Ładowanie galerii...
Fișiere de descărcat:
Siguranță
Toate recenziile (pozitive și negative) sunt afișate, în funcție de limitarea numărului de comentarii pe platformă. Verificăm dacă acestea provin de la clienți care au achiziționat produsul. Vedeți mai multe pe site-ul nostru Politica de comentarii pagina.