15,96 Lei
13,19 Lei
2,76 Lei
2,28 Lei
Întrerupător separator DC Hager 3-faze 4P 32A 1000V
produs indisponibil
adaugă la lista de dorințe
Descriere
Hager Întrerupător Separator DC 3-fazic 4P 32A 1000V
Întrerupătorul separator DC 3-fazic 4P 32A 1000V SB432PV HAGER este adesea denumit întrerupător de tip FR și este utilizat pe scară largă atât în tablourile electrice rezidențiale, cât și în cele industriale.
Funcția sa principală este deconectarea tuturor circuitelor, acționând ca întrerupător general de curent. Întrerupătorul își găsește aplicarea în aproape fiecare tablou cu siguranțe, îndeplinind rolul de întrerupător general de curent, atât în situații de urgență, cât și în timpul operațiunilor de service de rutină, permițând izolarea permanentă a instalației de la alimentare.
Comandat prin intermediul unui buton rotativ ON/OFF, acest întrerupător este echipat și cu o fereastră de informare care, prin culori (verde/roșu), indică starea de funcționare a dispozitivului, facilitând utilizatorilor controlul asupra funcționării corecte a acestuia.
Construcție
| Parametru | Valoare |
|---|---|
| Număr de poli | 4 P |
| Formă | conform DIN EN 50173-1:2011-09 |
Funcții
| Parametru | Valoare |
|---|---|
| Comutator de direcție | Nu |
| Ca întrerupător principal | Nu |
| Ca instalație de oprire de urgență | Nu |
| Ca întrerupător de siguranță | Da |
| Ca întrerupător de întreținere / reparații | Da |
Configurație
| Parametru | Valoare |
|---|---|
| Număr de module | 3/5 |
Elemente de comandă și indicatoare
| Parametru | Valoare |
|---|---|
| Acționare motorizată integrată | Nu |
Tensiune
| Parametru | Valoare |
|---|---|
| Tensiune nominală de izolație Ui | 1000 V |
| Tensiune nominală de ținere la șoc Uimp | 8000 V |
| Tensiune nominală de funcționare Un (DC) | 1000 V |
Curent
| Parametru | Valoare |
|---|---|
| Curent nominal In | 32 A |
| Sarcină admisibilă de curent DC21 categoria A | 32 A |
Dimensiuni
| Parametru | Valoare |
|---|---|
| Adâncime produs | 72 mm |
| Înălțime produs | 85 mm |
Putere
| Parametru | Valoare |
|---|---|
| Pierderi totale de putere la curent nominal | 6,9 W |
| Pierderi de putere pe pol la curent nominal | 1,7 W |
Durabilitate
| Parametru | Valoare |
|---|---|
| Durabilitate mecanică (număr de cicluri) | 10000 |
Capac / Uși / Element superior
| Parametru | Valoare |
|---|---|
| Încuiabil | Nu |
Instalare / Montaj
| Parametru | Valoare |
|---|---|
| Adaptat pentru montaj central din față | Nu |
| Adaptat pentru montaj din față | Nu |
| Adaptat pentru montaj pe podea | Nu |
Echipament
| Parametru | Valoare |
|---|---|
| Număr de contacte auxiliare NC | 0 |
| Număr de contacte auxiliare NO | 0 |
| Număr de contacte auxiliare comutatoare | 0 |
| Număr de contacte NC | 0 |
| Număr de contacte NO | 4 |
| Număr de contacte NO/NC | 0 |
| Acționare motorizată opțională | Nu |
| Accesorii suplimentare | Nu |
Normă
| Parametru | Valoare |
|---|---|
| Normă | IEC 60947-3 ; VDE 0660 |
| Directiva europeană WEEE | se aplică |
Siguranță
| Parametru | Valoare |
|---|---|
| Grad de protecție | IP20 |
Condiții de utilizare
| Parametru | Valoare |
|---|---|
| Temperatură de funcționare | -40…65 °C |
| Grad de poluare conform IEC 60664 / IEC 60947-2. | 3 |
| Temperatură de depozitare / transport | -50…90 °C |
Ładowanie tabeli porównawczej...
Ładowanie galerii...
Date tehnice
| Aplicație | DC (fotovoltaic) |
| Tip separator | separator |
| Curent nominal [A] | 32A |
| Număr de poli | 4P |
| Tensiune nominală [V] | 1000V DC |
| Marcă | HAGER |
Siguranță
Toate recenziile (pozitive și negative) sunt afișate, în funcție de limitarea numărului de comentarii pe platformă. Verificăm dacă acestea provin de la clienți care au achiziționat produsul. Vedeți mai multe pe site-ul nostru Politica de comentarii pagina.