15,96 Lei
13,19 Lei
2,76 Lei
2,28 Lei
Întrerupător separator DC Eaton 2P 30A 1000V monofazat
produs indisponibil
adaugă la lista de dorințe
Descriere
Eaton Întrerupător Separator DC 1-fazic 2P 30A 1000V
Întrerupătorul separator DC 1-fazic 2P 30A 1000V P-SOL30 120935 EATON este utilizat pentru deconectarea în siguranță a circuitelor DC și permite lucrul în condiții de siguranță fără tensiune. Este deosebit de util ca întrerupător separat pentru deconectarea în siguranță a unui invertor defect.
Întrerupătorul separator Eaton P-SOL30 oferă conectare bipolar, ceea ce îl face ideal pentru aplicații în instalații fotovoltaice neîmpământate. Acest model este adaptat pentru funcționare la tensiuni de până la 1000 V, garantând eficiență și fiabilitate în diverse condiții de exploatare.
Specificații
| Parametru | Valoare |
|---|---|
| Greutatea ambalajului | 0,285 kg |
| Producător | EATON |
| Serie | P-SOL |
| Curent nominal | 30 A |
| Număr de poli | 2 |
| Număr de module | 2 |
| Tensiune nominală maximă de funcționare | 1000 V DC |
| Grad de protecție | IP20 |
| Curent nominal de funcționare la DC-21A | 26 A |
| Curent nominal de funcționare la DC-PV1 | 26 A |
| Curent nominal de funcționare la DC-PV2 | 10 A |
| Poli | 2 poli |
| Tensiune nominală de funcționare | 1000 V |
| Caracteristici întrerupătoare | DA |
| Norme și reglementări | IEC/EN 60947-3 |
| Durabilitate mecanică | 10 000 cicluri |
| Durabilitate electrică | 1500 cicluri |
| Frecvența maximă de comutare | 120 S/h |
| Rezistență climatică | climat umed/cald, constant, conform IEC 60068-2-78; climat umed/cald, variabil, conform IEC 60068-2-30 |
| Temperatura mediului ambiant | -25~+60°C |
| Poziție de montaj | oricare, conform cerințelor |
| Dimensiuni | lățime 58 mm, înălțime 93 mm, adâncime 76 mm |
| Șină DIN | 35 mm |
| Secțiunea conductorilor de conectare | cablu cu manșon: 1x (1-6), 2x (1-6) mm²; conductor solid sau cablu: 18-14 AWG |
| Rezistență la curentul de scurtcircuit de măsurare (t=1s) | 0,36 kA |
| Până la 440 V 50/60 Hz | 0,32 kA |
| Rezistență internă | 5 mΩ |
Ładowanie tabeli porównawczej...
Ładowanie galerii...
Date tehnice
| Aplicație | DC (fotovoltaic) |
| Tip separator | separator |
| Curent nominal [A] | 30A |
| Număr de poli | 2P |
| Tensiune nominală [V] | 1000V DC |
| Marcă | EATON |
Siguranță
Toate recenziile (pozitive și negative) sunt afișate, în funcție de limitarea numărului de comentarii pe platformă. Verificăm dacă acestea provin de la clienți care au achiziționat produsul. Vedeți mai multe pe site-ul nostru Politica de comentarii pagina.