15,96 Lei
13,19 Lei
2,76 Lei
2,28 Lei
Întrerupător diferențial Schneider Electric Acti9 4P 40A 300mA tip A
produs indisponibil
adaugă la lista de dorințe
Descriere
Schneider Electric Întrerupător Diferențial 4P 40A 300mA tip A Acti9
Întrerupătorul diferențial 4P 40A 300mA tip A Acti9 IDK-40-4-300-A A9Z04440 de la SCHNEIDER ELECTRIC este perfect adaptat pentru aplicații în construcții rezidențiale și clădiri similare. Asigură protecție împotriva electrocutării în instalațiile electrice, reacționând eficient la curenți sinusoidali și curenți redresați pulsatorii.
Echipat cu borne duble canelate de jos (șină+conductor), asigură o conexiune solidă și sigură. Circuitul neutru (N) este plasat în partea stângă, facilitând montarea pe șină cu întreruptoare automate de supracurent. Dispozitivul este echipat și cu butonul de testare "T", care permite verificarea funcționării corecte a întrerupătorului. Împreună cu alte aparate modulare din familia Acti9, formează un set complet de protecții pentru instalațiile electrice.
Specificații
| Parametru | Valoare |
|---|---|
| Gamă de produse | Acti 9 |
| Denumire produs | Acti 9 ID K |
| Tip produs sau componentă | Întrerupător diferențial (RCCB) |
| Denumire prescurtată dispozitiv | ID K |
| Descriere poli | 4P |
| Poziție neutru | STÂNGA |
| [In] curent nominal | 40 A |
| Tip rețea | Curent alternativ (AC) |
| Sensibilitate la curent de scurgere | 300 mA |
| Întârziere protecție diferențială | Instantaneu |
| Tip protecție diferențială | Tip A |
| Marcaj calitate | VDE |
Parametri suplimentari
| Parametru | Valoare |
|---|---|
| Localizare dispozitiv în sistem | Derivație |
| Frecvență rețea | 50/60 Hz |
| [Ue] tensiune nominală de comutare | 380...415 V curent alternativ (AC) 50 Hz |
| Tehnologie declanșare dispozitiv diferențial | Independent de tensiune |
| Capacitate nominală de conectare și deconectare | [[Idm 500 A Im 500 A]] |
| Curent nominal condițional de scurtcircuit | [[GL63: Inc 4,5 kA K60: Inc 6 kA]] |
| Tensiune nominală de izolație [Ui] | 440 V curent alternativ (AC) 50 Hz |
| Tensiune nominală de ținere la șoc [Uimp] | 4 kV |
| Curent de șoc | 250 A |
| Indicare poziție contact | NU |
| Tip comandă | Manetă |
| Mod montaj | Pe clichet |
| Bază montaj | Șină DIN |
| Lățime în module de 9 mm | 8 |
| Înălțime | 81 mm |
| Lățime | 72 mm |
| Adâncime | 68 mm |
| Culoare | Alb |
| Durabilitate mecanică | 5000 cicluri |
| Durabilitate electrică | AC-1: 2000 cicluri |
| Conexiuni - borne | [[Conexiune dublă sus sau jos 1…35 mm² rigid Conexiune dublă sus sau jos 1…25 mm² flexibil]] |
| Lungime secțiune dezizolată | 14 mm pentru conexiune sus sau jos |
| Cuplu de strângere | 3,5 N.m sus sau jos |
Mediu de funcționare
| Parametru | Valoare |
|---|---|
| Norme | EN/IEC 61008-1 |
| Grad de protecție IP | [[IP20 conform IEC 60529 IP40 (carcasă modulară) conform IEC 60529]] |
| Grad de poluare | 2 |
| Compatibilitate electromagnetică | Impuls de ținere 8/20 μs, 200 A conform EN/IEC 61008-1 |
| Temperatură ambiantă pentru funcționare | -25…40 °C |
| Temperatură ambiantă pentru depozitare | -30…70 °C |
Ofertă dezvoltare durabilă
| Parametru | Valoare |
|---|---|
| Stare ofertă durabilă | Produs Green Premium |
| Directiva europeană RoHS | Conform |
| Fără mercur | Da |
| Normă RoHS China | Produsul nu este supus directivei RoHS China. Declarația privind substanțele este disponibilă în scop informativ. |
| WEEE | Produsul trebuie eliminat conform reglementărilor în vigoare pe teritoriul Uniunii Europene privind deșeurile și nu poate fi aruncat împreună cu deșeurile obișnuite. |
Ładowanie tabeli porównawczej...
Ładowanie galerii...
Date tehnice
| Tip întrerupător | diferențial |
| Număr de poli | 4P |
| Curent nominal [A] | 40A |
| Curent rezidual [mA] | 300 mA |
| Putere de rupere [kA] | 6 kA |
| Marcă | SCHNEIDER ELECTRIC |
| Caracteristică de declanșare | A |
Siguranță
Toate recenziile (pozitive și negative) sunt afișate, în funcție de limitarea numărului de comentarii pe platformă. Verificăm dacă acestea provin de la clienți care au achiziționat produsul. Vedeți mai multe pe site-ul nostru Politica de comentarii pagina.