15,96 Lei
13,19 Lei
2,76 Lei
2,28 Lei
Întrerupător diferențial Schneider Electric 4P 40A 30mA tip AC
produs indisponibil
adaugă la lista de dorințe
Descriere
Schneider Electric Întrerupător Diferențial 4P 40A 30mA tip AC
Întrerupătorul diferențial IDK-40-4-30-AC 40A 4 poli 30mA tip AC A9Z05440 SCHNEIDER ELECTRIC asigură o protecție eficientă împotriva electrocutării, reacționând corect la curenți sinusoidali și curenți redresați pulsatorii.
Seria de întrerupătoare diferențiale IDK de la Schneider Electric a fost proiectată pentru a răspunde cerințelor construcțiilor rezidențiale și similare. Modelul IDK-40-4-30-AC este echipat cu borne duble zimțate în partea inferioară (bară + conductor), asigurând o conexiune sigură. Pentru a facilita conexiunea cu întrerupătoarele automate de supracurent, conductorul neutru este poziționat pe partea stângă. Dispozitivul are buton de test "T" pentru verificarea funcționării corecte. În combinație cu restul aparaturii modulare din familia Acti9, seria IDK formează un set complet de protecție a instalației electrice.
SPECIFICAȚII
| Parametru | Valoare |
|---|---|
| Producător | SCHNEIDER ELECTRIC |
| Elektroklub | da |
| Serie | iDK |
| Cu element de supracurent | nu |
| Curent diferențial | 30mA |
| Curent nominal | 40A |
| Descriere poli | 4P |
| Tip protecție diferențială | AC |
| Rezistență la scurtcircuit | 4kV |
| Poziție neutru | STÂNGA |
| Tip rețea | curent alternativ (AC) |
| Sensibilitate la curent de scurgere | 30 mA |
| Întârziere protecție diferențială | instantaneu |
| Frecvență rețea | 50/60 Hz |
| Tensiune nominală de comutare [Ue] | 380...415 V curent alternativ (AC) 50 Hz |
| Capacitate nominală de conectare și deconectare | Im 500 A, Idm 500 A |
| Tensiune nominală de izolație [Ui] | 440 V curent alternativ (AC) 50 Hz |
| Tensiune de șoc nominală suportată [Uimp] | 4 kV |
| Curent de șoc | 250 A |
| Durabilitate mecanică | 5000 x |
| Durabilitate electrică | AC-1: 2000 ciclu |
| Tip comandă | pârghie |
| Cuplu de strângere | 3,5 N.m sus sau jos |
| Mod de montare | prin fixare rapidă |
| Bază de montare | șină DIN |
| Dimensiuni | 81x72x68 mm |
| Norme | EN/IEC 61008-1 |
Ładowanie tabeli porównawczej...
Ładowanie galerii...
Date tehnice
| Tip întrerupător | diferențial |
| Număr de poli | 4P |
| Curent nominal [A] | 40A |
| Curent rezidual [mA] | 30 mA |
| Marcă | SCHNEIDER ELECTRIC |
| Caracteristică de declanșare | AC |
Siguranță
Toate recenziile (pozitive și negative) sunt afișate, în funcție de limitarea numărului de comentarii pe platformă. Verificăm dacă acestea provin de la clienți care au achiziționat produsul. Vedeți mai multe pe site-ul nostru Politica de comentarii pagina.