15,96 Lei
13,19 Lei
2,76 Lei
2,28 Lei
Întrerupător automat Schneider Electric Acti9 B 16A 3P 6kA
produs indisponibil
adaugă la lista de dorințe
Descriere
Schneider Electric Întrerupător Automat B 16A 3P 6kA Acti9
Întrerupătorul automat B 16A 3P 6kA iC60N-B16-3 Acti9 A9F03316 marca SCHNEIDER ELECTRIC protejează eficient instalațiile electrice împotriva suprasarcinilor și scurtcircuitelor.
Este ideal pentru protecția instalațiilor electrice din clădiri rezidențiale și obiective similare, integrându-se cu alte dispozitive într-un set complet de protecție adaptat nevoilor construcțiilor rezidențiale. Se caracterizează prin capacitate de rupere la scurtcircuit de 6kA.
Specificații
| Parametru | Valoare |
|---|---|
| Aplicația dispozitivului | Distribuție |
| Gama de produse | Acti 9 |
| Numele produsului | Acti 9 iC60 |
| Tipul produsului sau componentei | Întrerupător automat |
| Denumirea scurtă a dispozitivului | IC60N |
| Descrierea polilor | 3P |
| Numărul de poli protejați | 3 |
| [In] curent nominal | 16 A |
| Tipul rețelei | [[Curent continuu (DC) Curent alternativ (AC)]] |
| Tehnologia declanșatorului | Termomagnetic |
| Caracteristică | B |
| Categoria de utilizare | [[Categoria A conform EN 60898-1 Categoria A conform IEC 60898-1]] |
| Funcție de izolare | [[Da conform EN 60898-1 Da conform EN 60947-2 Da conform IEC 60898-1 Da conform IEC 60947-2]] |
| Standarde | [[IEC 60898-1 EN 60947-2 IEC 60947-2 EN 60898-1]] |
Parametri suplimentari
| Parametru | Valoare |
|---|---|
| Frecvența rețelei | 50/60 Hz |
| Limita superioară de declanșare magnetică | 4 x In +/- 20 % |
| Clasa de limitare | [[3 conform EN 60898-1 3 conform IEC 60898-1]] |
| Tensiune nominală de izolație [Ui] | [[500 V curent alternativ (AC) 50/60 Hz conform EN 60947-2 500 V curent alternativ (AC) 50/60 Hz conform IEC 60947-2]] |
| Tensiune nominală de ținere la șoc [Uimp] | [[6 kV conform EN 60947-2 6 kV conform IEC 60947-2]] |
| Indicarea poziției contactului | Da |
| Tipul comenzii | Manetă |
| Semnalizare locală | Indicator de declanșare |
| Bază de montaj | Șină DIN |
| Lățime în module de 9 mm | 6 |
| Înălțime | 91 mm |
| Lățime | 54 mm |
| Adâncime | 78,5 mm |
| Masa produsului | 0,375 kg |
| Culoare | Alb |
| Durabilitate mecanică | 20000 cicluri |
| Durabilitate electrică | 10000 cicluri |
| Conexiuni - borne | [[Bornă dublă (sus sau jos) 1…25 mm² rigid Bornă dublă (sus sau jos) 1…16 mm² flexibil]] |
| Lungimea secțiunii dezizolate | 14 mm pentru conexiune sus sau jos |
| Cuplu de strângere | 2 N.m sus sau jos |
| Protecție diferențială | Bloc separat |
Mediu de funcționare
| Parametru | Valoare |
|---|---|
| Grad de protecție IP | [[IP20 conform IEC 60529 IP20 conform EN 60529]] |
| Gradul de poluare | 3 |
| Categoria de supratensiune | IV |
| Tropicalizare | 2 |
| Umiditate relativă | 95 % la 55 °C |
| Temperatura ambiantă pentru funcționarea dispozitivului | -35…70 °C |
| Temperatura ambiantă pentru depozitare | -40…85 °C |
Ofertă de dezvoltare durabilă
| Parametru | Valoare |
|---|---|
| Starea ofertei durabile | Produs Green Premium |
| Fără SVHC REACh | Da |
| Directiva europeană RoHS | Conform |
| Fără metale grele toxice | Da |
| Fără mercur | Da |
| Standardul RoHS China | Directivă RoHS China pro-activă (în afara domeniului legal RoHS China) |
| WEEE | Produsul trebuie eliminat conform reglementărilor în vigoare pe teritoriul Uniunii Europene privind deșeurile și nu poate fi aruncat împreună cu deșeurile obișnuite. |
Ładowanie tabeli porównawczej...
Ładowanie galerii...
Date tehnice
| Curent nominal [A] | 16A |
| Număr de poli | 3P |
| Putere de rupere [kA] | 6 kA |
| Marcă | SCHNEIDER ELECTRIC |
| Caracteristică de declanșare | B |
| Tip întrerupător | supracurent |
Siguranță
Toate recenziile (pozitive și negative) sunt afișate, în funcție de limitarea numărului de comentarii pe platformă. Verificăm dacă acestea provin de la clienți care au achiziționat produsul. Vedeți mai multe pe site-ul nostru Politica de comentarii pagina.