15,96 Lei
13,19 Lei
2,76 Lei
2,28 Lei
Întrerupător automat Schneider Electric Acti9 B 10A 1P 6kA
produs indisponibil
adaugă la lista de dorințe
Descriere
Schneider Electric Întrerupător Automat Supracurent B 10A 1P 6kA Acti9
Întrerupătorul automat supracurent K60N-B10-1 B 10A monofazat A9K01110 SCHNEIDER ELECTRIC asigură protecția instalației electrice împotriva efectelor scurtcircuitelor și suprasarcinilor.
Este ideal pentru protejarea instalațiilor din clădiri, formând împreună cu alte dispozitive un sistem complet de protecție adaptat nevoilor construcțiilor rezidențiale. Întrerupătorul K60N-B10-1 este echipat cu borne de conexiune duble în partea inferioară (șină + conductor), care sunt zimțate, ceea ce crește siguranța conexiunii. Aparatul dispune de contact cu arc, ceea ce înseamnă că viteza de închidere a contactelor este independentă de viteza de acționare a manetei.
SPECIFICAȚII
| Parametru | Valoare |
|---|---|
| Producător | SCHNEIDER ELECTRIC |
| Elektroklub | da |
| Caracteristică | B |
| Tensiune nominală [V] | 440 V |
| Curent nominal [A] | 10A |
| Frecvență | 50/60 Hz |
| Montaj | Șină DIN |
| Capacitate de rupere [kA] | 6kA |
| Descriere poli | 1P |
| Număr de poli protejați | 1 |
| Curent nominal [In] | 10 A |
| Tip rețea | curent alternativ (AC) |
| Tehnologie declanșator | termomagnetic |
| Capacitate de deconectare | 6000 A Icn conform EN/IEC 60898-1 -230 V curent alternativ (AC) 50/60 Hz |
| Frecvența rețelei | 50-60 Hz |
| Tensiune nominală de izolație [Ui] | 440 V curent alternativ (AC) 50/60 Hz conform EN/IEC 60898-1 |
| Tensiune nominală de șoc suportată [Uimp] | 4 kV conform EN/IEC 60898-1 |
| Durabilitate mecanică | 20 000 x |
| Durabilitate electrică | 20 000 x |
| Grad de protecție | IP20 |
Ładowanie tabeli porównawczej...
Ładowanie galerii...
Date tehnice
| Caracteristică de declanșare | B |
| Tip întrerupător | supracurent |
| Curent nominal [A] | 10A |
| Număr de poli | 1P |
| Putere de rupere [kA] | 6 kA |
| Marcă | SCHNEIDER ELECTRIC |
Siguranță
Toate recenziile (pozitive și negative) sunt afișate, în funcție de limitarea numărului de comentarii pe platformă. Verificăm dacă acestea provin de la clienți care au achiziționat produsul. Vedeți mai multe pe site-ul nostru Politica de comentarii pagina.