15,96 Lei
13,19 Lei
2,76 Lei
2,28 Lei
Întrerupător automat Hager C 25A 3P 6kA
produs indisponibil
adaugă la lista de dorințe
Descriere
Hager Întrerupător Automat C 25A 3P 6kA
Întrerupătorul automat MCB C 25A 3P 6kA MCN325E marca HAGER, cunoscut și ca întrerupător de instalație, servește la protejarea cablurilor și conductorilor împotriva efectelor scurtcircuitelor și suprasarcinilor.
Este utilizat atât în sectorul rezidențial, cât și în cel comercial. Acest întrerupător poate fi folosit în mod repetat și oferă o sensibilitate mai mare decât siguranțele standard. Tipul C al întrerupătorului automat se caracterizează prin declanșare întârziată și este destinat protecției instalațiilor de alimentare cu puteri mici, de până la câțiva kilowați.
SPECIFICAȚII
| Parametru | Valoare |
|---|---|
| Producător | HAGER |
| Tip întrerupător automat | C |
| Curent nominal [A] | 25A |
| Capacitate de rupere [kA] | 6kA |
| Număr de poli protejați | 3 |
| Număr de poli | 3 P |
| Capacitate nominală de rupere la scurtcircuit Icn | 6 kA |
| Tensiune nominală de funcționare Ue | 230 / 400 V |
| Frecvență nominală | 50 / 60 Hz |
| Tip tensiune de alimentare | AC |
| Tensiune nominală de izolație Ui | 500 V |
| Tensiune nominală de ținere la șoc Uimp | 4000 V |
| Capacitate nominală de rupere la scurtcircuit 230 V 50 Hz | 6 kA |
| Curent nominal de rupere la scurtcircuit de serviciu Ics | 6 kA |
| Pierdere maximă de putere pe pol conform standardului | 4,5 W |
| Pierderi totale de putere pentru curentul nominal | 10,1 W |
| Pierderi de putere pe pol pentru curentul nominal | 3,5 W |
| Durabilitate electrică (număr de cicluri) | 4000 x |
| Durabilitate mecanică (număr de cicluri) | 20000 x |
| Cuplu de strângere | 2,8 Nm |
| Tip de conexiune | cu șurub |
| Capacitate bornă intrare/ieșire pentru conductor rigid (fir) | 1/25 mm² |
| Capacitate bornă intrare/ieșire pentru conductor flexibil (cablu) | 1/16 mm² |
| Grad de protecție | IP20 |
| Dimensiuni | 70 x 83 x 17,5 mm |
| Normă | EN 60898-1 |
| Directiva RoHs | conform |
| Grad de poluare conform IEC 60664 / IEC 60947-2 | 2 |
Ładowanie tabeli porównawczej...
Ładowanie galerii...
Date tehnice
| Tip întrerupător | supracurent |
| Curent nominal [A] | 25A |
| Număr de poli | 3P |
| Putere de rupere [kA] | 6 kA |
| Marcă | HAGER |
| Caracteristică de declanșare | C |
Siguranță
Toate recenziile (pozitive și negative) sunt afișate, în funcție de limitarea numărului de comentarii pe platformă. Verificăm dacă acestea provin de la clienți care au achiziționat produsul. Vedeți mai multe pe site-ul nostru Politica de comentarii pagina.