15,96 Lei
13,19 Lei
2,76 Lei
2,28 Lei
Hager Întrerupător Automat B 20A 1P 6kA
produs indisponibil
adaugă la lista de dorințe
Descriere
Hager Întrerupător Automat B 20A 1P 6kA
Întrerupătorul automat MCB B 20A 1P 6kA MBN120E marca Hager, cunoscut și ca întrerupător de instalație, joacă un rol esențial în instalațiile electrice, garantând siguranța prin întreruperea continuității circuitului atunci când curentul depășește valoarea admisibilă.
Modelul MBN120E protejează împotriva efectelor suprasarcinilor și scurtcircuitelor până la 6kA. Se caracterizează prin funcționare întârziată, asigurând o protecție eficientă a echipamentelor insensibile la suprasarcini termice și cu curenti de pornire redusi.
Construcția întrerupătorului MBN120E:
- 1 - manetă de acționare
- 2 - mecanism de blocare
- 3 - contact fix și contact mobil
- 4 - borne de conexiune
- 5 - declanșator termobimetalic (de suprasarcină)
- 6 - șurub de reglare
- 7 - declanșator electromagnetic (de scurtcircuit)
- 8 - cameră de stingere (pentru stingerea arcului electric)

SPECIFICAȚII
| Parametru | Valoare |
|---|---|
| Producător | HAGER |
| Tipul întrerupătorului automat | B |
| Curent nominal [A] | 20A |
| Capacitate de rupere [kA] | 6kA |
| Număr de poli protejați | 1 |
| Număr de poli | 1P |
| Capacitate nominală de rupere la scurtcircuit Icn | 6 kA |
| Tensiune nominală de funcționare Ue | 230 / 400 V |
| Frecvență nominală | 50 / 60 Hz |
| Tipul tensiunii de alimentare | AC |
| Tensiune nominală de izolație Ui | 500 V |
| Tensiune nominală de ținere la șoc Uimp | 4000 V |
| Capacitate nominală de rupere la scurtcircuit 230 V 50 Hz | 6 kA |
| Curent nominal de rupere la scurtcircuit de serviciu Ics | 6 kA |
| Pierdere maximă de putere pe pol conform standardului | 3 W |
| Pierderi totale de putere pentru curentul nominal | 4,5 W |
| Pierderi de putere pe pol pentru curentul nominal | 2,79 W |
| Durabilitate electrică (număr de cicluri) | 4000 x |
| Durabilitate mecanică (număr de cicluri) | 20000 x |
| Cuplu de strângere | 2,8 Nm |
| Tipul conexiunii | cu șurub |
| Capacitate bornă intrare / ieșire pentru conductor rigid (fir) | 1/25 mm² |
| Capacitate bornă intrare / ieșire pentru conductor flexibil (cablu) | 1/16 mm² |
| Standard | EN 60898-1 |
| Grad de protecție | IP20 |
| Dimensiuni | 70 x 83 x 17,5 mm |
| Informații suplimentare | posibilitate de conectare prin bare pieptene, borne tip cușcă: - fir până la 25 mm2 |
Ładowanie tabeli porównawczej...
Ładowanie galerii...
Date tehnice
| Tip întrerupător | supracurent |
| Curent nominal [A] | 20A |
| Număr de poli | 1P |
| Putere de rupere [kA] | 6 kA |
| Marcă | HAGER |
| Caracteristică de declanșare | B |
Siguranță
Toate recenziile (pozitive și negative) sunt afișate, în funcție de limitarea numărului de comentarii pe platformă. Verificăm dacă acestea provin de la clienți care au achiziționat produsul. Vedeți mai multe pe site-ul nostru Politica de comentarii pagina.