15,96 Lei
13,19 Lei
2,76 Lei
2,28 Lei
Hager Întrerupător Automat B 16A 1P 6kA
produs indisponibil
adaugă la lista de dorințe
Descriere
Hager Întrerupător Automat B 16A 1P 6kA
Întrerupătorul automat MCB B 16A 1P 6kA MBN116E marca Hager, cunoscut și ca întrerupător de instalație, joacă un rol esențial în instalațiile electrice, garantând siguranța prin întreruperea continuității circuitului atunci când curentul depășește valoarea admisibilă.
Modelul MBN116E protejează împotriva efectelor supracurenților excesivi (suprasarcini și scurtcircuite) până la 6kA. Se caracterizează prin funcționare întârziată (3-5 ori curentul nominal de declanșare), asigurând protecție eficientă a echipamentelor insensibile la suprasarcini termice și cu curenți de pornire redusi.
Construcția întrerupătorului MBN116E:
- 1 - mâner de comandă
- 2 - încuietoare
- 3 - contact fix și contact mobil
- 4 - borne de conectare
- 5 - declanșator termobimetalic (de suprasarcină)
- 6 - șurub de reglare
- 7 - declanșator electromagnetic (de scurtcircuit)
- 8 - cameră de stingere (pentru stingerea arcului electric)

Specificații
| Parametru | Valoare |
|---|---|
| Curent nominal In | 16 A |
| Tip întrerupător automat | B |
| Capacitate nominală de rupere la scurtcircuit Icn | 6 kA |
| Număr de poli | 1 P |
| Număr de module | 1 |
| Tensiune nominală de funcționare Ue (AC) | 230/400 V |
| Tensiune nominală de izolație Ui | 500 V |
| Frecvență nominală | 50/60 Hz |
| Tip de conectare | cu șurub |
| Cuplu de strângere | 2,8Nm |
| Pierderi totale de putere pentru curentul nominal | 2,44 W |
| Durabilitate electrică (număr de cicluri) | 4000 |
| Durabilitate mecanică (număr de cicluri) | 20000 |
| Temperatură de funcționare | -25 până la 60 °C |
| Temperatură de depozitare | -25 până la 80 °C |
| Înălțime produs | 83 mm |
| Lățime produs | 17,5 mm |
| Adâncime produs | 70 mm |
Ładowanie tabeli porównawczej...
Ładowanie galerii...
Date tehnice
| Marcă | HAGER |
| Caracteristică de declanșare | B |
| Tip întrerupător | supracurent |
| Curent nominal [A] | 16A |
| Număr de poli | 1P |
| Putere de rupere [kA] | 6 kA |
Siguranță
Toate recenziile (pozitive și negative) sunt afișate, în funcție de limitarea numărului de comentarii pe platformă. Verificăm dacă acestea provin de la clienți care au achiziționat produsul. Vedeți mai multe pe site-ul nostru Politica de comentarii pagina.