15,96 Lei
13,19 Lei
2,76 Lei
2,28 Lei
Hager Disjunctor automat C 20A 3P 6kA
produs indisponibil
adaugă la lista de dorințe
Descriere
Hager Întrerupător Automat Supracurent C 20A 3P 6kA
Întrerupătorul automat supracurent MCB C 20A 3P 6kA MCN320E marca HAGER, cunoscut și ca întrerupător de instalație, servește la protecția cablurilor și conductorilor împotriva suprasarcinilor și scurtcircuitelor.
Este utilizat atât în sectorul rezidențial, cât și în cel comercial. Acest întrerupător poate fi folosit în mod repetat și oferă o sensibilitate mai mare decât siguranțele fuzibile standard. Întrerupătorul automat de tip C se caracterizează prin acționare întârziată și este destinat protecției instalațiilor de alimentare cu puteri mici, de până la câțiva kilowați.
SPECIFICAȚII
| Parametru | Valoare |
|---|---|
| Producător | HAGER |
| Tip întrerupător automat | C |
| Curent nominal | 20A |
| Capacitate nominală de rupere la scurtcircuit Icn | 6kA |
| Număr de poli | 3 P |
| Număr de poli protejați | 3 |
| Tensiune nominală de comutare Ue | 230 / 400 V |
| Frecvență nominală | 50 / 60 Hz |
| Tip tensiune de alimentare | AC |
| Tensiune nominală de izolație Ui | 500 V |
| Tensiune nominală de ținere la șoc Uimp | 4000 V |
| Capacitate nominală de rupere la scurtcircuit 230 V 50 Hz | 6 kA |
| Curent nominal de rupere la scurtcircuit de serviciu Ics | 6 kA |
| Pierdere maximă de putere pe pol conform standardului | 4,5 W |
| Pierderi totale de putere pentru curentul nominal | 8,9 W |
| Pierderi de putere pe pol pentru curentul nominal | 3,1 W |
| Durabilitate electrică (număr de cicluri) | 4000 x |
| Durabilitate mecanică (număr de cicluri) | 20000 x |
| Cuplu de strângere | 2,8 Nm |
| Tip de conexiune | cu șurub |
| Capacitate borne intrare / ieșire pentru conductor rigid (fir) | 1/25 mm² |
| Capacitate borne intrare / ieșire pentru conductor flexibil (cablu) | 1/16 mm² |
| Grad de protecție | IP20 |
| Dimensiuni | 70 x 83 x 52,5 mm |
| Normă | EN 60898-1 |
| Directiva RoHS | conform |
| Grad de poluare conform IEC 60664 / IEC 60947-2 | 2 |
| Informații suplimentare | posibilitate de conectare prin bare pieptene, borne cu cușcă: - fir până la 25 mm2 |
Ładowanie tabeli porównawczej...
Ładowanie galerii...
Date tehnice
| Tip întrerupător | supracurent |
| Curent nominal [A] | 20A |
| Număr de poli | 3P |
| Putere de rupere [kA] | 6 kA |
| Marcă | HAGER |
| Caracteristică de declanșare | C |
Siguranță
Toate recenziile (pozitive și negative) sunt afișate, în funcție de limitarea numărului de comentarii pe platformă. Verificăm dacă acestea provin de la clienți care au achiziționat produsul. Vedeți mai multe pe site-ul nostru Politica de comentarii pagina.