15,96 Lei
13,19 Lei
2,76 Lei
2,28 Lei
Hager Disjunctor Automat B 16A 3P 6kA
produs indisponibil
adaugă la lista de dorințe
Descriere
Hager Întrerupător Automat B 16A 3P 6kA
Întrerupătorul automat MCB B 16A 3P 6kA MBN316E de la Hager, cunoscut și ca întrerupător de instalație, îndeplinește un rol esențial în sistemul electric prin asigurarea protecției circuitului prin deconectare automată atunci când curentul din circuit depășește valorile sigure admisibile.
Acest dispozitiv protejează eficient instalația împotriva curentului excesiv rezultat din suprasarcini și scurtcircuite, asigurând siguranța utilizării până la nivelul de 6kA. Modelul MBN316E cu caracteristică de tip B are funcție de acționare întârziată, ceea ce îl face deosebit de potrivit pentru protejarea echipamentelor care nu sunt susceptibile la suprasarcini termice și care generează curenti de pornire reduși.
- CONSTRUCȚIA ÎNTRERUPĂTORULUI
- manetă de acționare
- dispozitiv de blocare
- contact fix și contact mobil
- borne de conectare
- declanșator termobimetalic (de suprasarcină)
- șurub de reglare
- declanșator electromagnetic (de scurtcircuit)
- cameră de stingere (pentru stingerea arcului electric)
SPECIFICAȚII
| Parametru | Valoare |
|---|---|
| seria și tipul | Întrerupător automat MCB B 16A 3P 6kA MBN316E HAGER |
| număr de poli protejați | 3 |
| număr de poli | 3 P |
| tipul întrerupătorului automat | B |
| capacitatea nominală de rupere la scurtcircuit Icn | 6 kA |
| tensiunea nominală de funcționare Ue | 230 / 400 V |
| frecvența nominală | 50 / 60 Hz |
| tipul tensiunii de alimentare | AC |
| tensiunea nominală de izolație Ui | 500 V |
| tensiunea nominală de ținere la șoc Uimp | 4000 V |
| capacitatea nominală de rupere la scurtcircuit 230 V 50 Hz | 6 kA |
| curentul nominal de rupere la scurtcircuit de serviciu Ics | 6 kA |
| pierderea maximă de putere pe pol conform standardului | 3,5 W |
| pierderile totale de putere pentru curentul nominal | 8,2 W |
| pierderile de putere pe pol pentru curentul nominal | 2,8 W |
| rezistența electrică (număr de cicluri) | 4000 x |
| rezistența mecanică (număr de cicluri) | 20000 x |
| momentul de strângere | 2,8 Nm |
| tipul de conexiune | cu șurub |
| capacitatea bornei de intrare / ieșire pentru conductor rigid (fir) | 1/25 mm² |
| capacitatea bornei de intrare / ieșire pentru conductor flexibil (cablu) | 1/16 mm² |
| normă | EN 60898-1 |
| grad de protecție | IP20 |
| dimensiuni | 70 x 83 x 52,5 mm |
| Greutatea ambalajului | 0,305 kg |
Ładowanie tabeli porównawczej...
Ładowanie galerii...
Date tehnice
| Număr de poli | 3P |
| Putere de rupere [kA] | 6 kA |
| Marcă | HAGER |
| Caracteristică de declanșare | B |
| Tip întrerupător | supracurent |
| Curent nominal [A] | 16A |
Siguranță
Toate recenziile (pozitive și negative) sunt afișate, în funcție de limitarea numărului de comentarii pe platformă. Verificăm dacă acestea provin de la clienți care au achiziționat produsul. Vedeți mai multe pe site-ul nostru Politica de comentarii pagina.