15,96 Lei
13,19 Lei
2,76 Lei
2,28 Lei
Hager Disjunctor Automat B 10A 1P 6kA
produs indisponibil
adaugă la lista de dorințe
Descriere
Hager Întrerupător Automat Supracurent B 10A 1P 6kA
Întrerupătorul automat supracurent MCB B 10A 1P 6kA MBN110E marca Hager, cunoscut și ca întrerupător de instalație, joacă un rol esențial în instalațiile electrice, garantând siguranța prin întreruperea continuității circuitului atunci când curentul depășește valoarea admisibilă.
Modelul MBN110E protejează împotriva efectelor supracurenților excesivi (suprasarcini și scurtcircuite) până la 6kA. Se caracterizează prin funcționare cu întârziere, asigurând o protecție eficientă a echipamentelor insensibile la suprasarcini termice și cu curenti de pornire redusi.
Construcția întrerupătorului MBN110E:
- 1 - manetă de acționare
- 2 - mecanism de blocare
- 3 - contact fix și contact mobil
- 4 - borne de conectare
- 5 - declanșator termobimetalic (de suprasarcină)
- 6 - șurub de reglare
- 7 - declanșator electromagnetic (de scurtcircuit)
- 8 - cameră de stingere (pentru stingerea arcului electric)

Construcție
| Parametru | Valoare |
|---|---|
| Număr de poli protejați | 1 |
| Număr de poli | 1 P |
| Tipul întrerupătorului automat | B |
Caracteristici electrice
| Parametru | Valoare |
|---|---|
| Capacitatea nominală de rupere la scurtcircuit Icn | 6 kA |
| Tensiunea nominală de funcționare Ue | 230/400 V |
| Frecvența nominală | 50/60 Hz |
| Tipul tensiunii de alimentare | AC |
Tensiune
| Parametru | Valoare |
|---|---|
| Tensiunea nominală de izolație Ui | 500 V |
| Tensiunea nominală de ținere la șoc Uimp | 4000 V |
Curent
| Parametru | Valoare |
|---|---|
| Curentul nominal | 10A |
| Capacitatea nominală de rupere la scurtcircuit 230 V 50 Hz | 6 kA |
| Capacitatea nominală de rupere la scurtcircuit în serviciu Ics | 6 kA |
Putere
| Parametru | Valoare |
|---|---|
| Pierderea maximă de putere pe pol conform standardului | 3 W |
| Pierderile totale de putere pentru curentul nominal | 2,75 W |
| Pierderile de putere pe pol pentru curentul nominal | 2,75 W |
Durabilitate
| Parametru | Valoare |
|---|---|
| Durabilitate electrică (număr de cicluri) | 4000 |
| Durabilitate mecanică (număr de cicluri) | 20000 |
Dimensiuni
| Parametru | Valoare |
|---|---|
| Adâncimea produsului | 70 mm |
| Înălțimea produsului | 83 mm |
| Lățimea produsului | 17,5 mm |
Instalare / Montaj
| Parametru | Valoare |
|---|---|
| Cuplul de strângere | 2,8Nm |
Conectare
| Parametru | Valoare |
|---|---|
| Tipul conexiunii | cu șurub |
| Capacitatea bornei de intrare/ieșire pentru conductor rigid (fir) | 1/25 mm² |
| Capacitatea bornei de intrare/ieșire pentru conductor flexibil (cablu) | 1/16 mm² |
Siguranță
| Parametru | Valoare |
|---|---|
| Standard | EN 60898-1 |
| Grad de protecție | IP20 |
Ładowanie tabeli porównawczej...
Ładowanie galerii...
Date tehnice
| Marcă | HAGER |
| Caracteristică de declanșare | B |
| Tip întrerupător | supracurent |
| Curent nominal [A] | 10A |
| Număr de poli | 1P |
| Putere de rupere [kA] | 6 kA |
Siguranță
Toate recenziile (pozitive și negative) sunt afișate, în funcție de limitarea numărului de comentarii pe platformă. Verificăm dacă acestea provin de la clienți care au achiziționat produsul. Vedeți mai multe pe site-ul nostru Politica de comentarii pagina.