15,96 Lei
13,19 Lei
2,76 Lei
2,28 Lei
Hager Bază Siguranță PV 2P 32A 10x38mm
produs indisponibil
adaugă la lista de dorințe
Descriere
Hager Bază Portfuzibilă PV 2P 32A 10x38mm
Baza portfuzibilă PV 2P 32A 10x38 mm L502PV HAGER este adaptată pentru siguranțe cu dimensiunile 10 x 38 mm și asigură o protecție eficientă pentru instalațiile PV care funcționează în configurație serie.
Dispozitivul se caracterizează printr-un curent nominal de 32 A și o tensiune nominală de comutare maximă de 690/1000 V DC, ceea ce îl face potrivit pentru utilizare în aplicații fotovoltaice avansate. Baza portfuzibilă Hager L502PV oferă, de asemenea, un grad de protecție IP20, ceea ce înseamnă că este protejată împotriva accesului la părțile sale periculoase, cum ar fi mâinile sau obiectele solide.
Construcție
| Parametru | Valoare |
|---|---|
| Număr de poli | 2 P |
| Configurație poli | 2 P |
Elemente de comandă și indicatori
| Parametru | Valoare |
|---|---|
| Indicator optic | nu |
Caracteristici electrice
| Parametru | Valoare |
|---|---|
| Tensiune nominală de comutare Ue (AC) | 690 / 1000 V |
| Tip tensiune de alimentare | DC |
| Frecvență | 50/60 Hz |
Tensiune
| Parametru | Valoare |
|---|---|
| Tensiune nominală de izolație Ui | 690 V |
| Tensiune nominală de funcționare Un (DC) | 1000 V |
Curent
| Parametru | Valoare |
|---|---|
| Curent nominal In | 32 A |
| Curent nominal al cartuşului fuzibil | [[2 / 4 / 6 / 8 / 10 / 12 / 16 / 20 / 25 / 32 A]] |
Factor de corecție curent
| Parametru | Valoare |
|---|---|
| Factor de corecție curent admisibil în configurație > 10 faze | 0,7 |
| Factor de corecție curent admisibil pentru 1-3 faze alăturate | 1 |
| Factor de corecție curent admisibil pentru 4-6 faze alăturate | 0,9 |
| Factor de corecție curent admisibil pentru 7-9 faze alăturate | 0,85 |
| Factor de corecție curent admisibil peste 40°C | 0,9 |
| Factor de corecție curent admisibil peste 50°C | 0,8 |
| Factor de corecție curent admisibil peste 20°C | 1 |
Date tehnice
| Parametru | Valoare |
|---|---|
| Factor de corecție curent admisibil peste 30°C | 0,95 |
Siguranță
| Parametru | Valoare |
|---|---|
| Caracteristică siguranță | gPV |
| Dimensiune cartuş fuzibil | 10,3 x 38 |
Frecvență
| Parametru | Valoare |
|---|---|
| Frecvență (interval conform ETIM) | 50 până la 60 Hz |
Putere
| Parametru | Valoare |
|---|---|
| Pierderi totale de putere pentru curentul nominal | 2,2 W |
Rezistență
| Parametru | Valoare |
|---|---|
| Rezistență electrică (număr de cicluri) | 2000 |
| Rezistență mecanică (număr de cicluri) | 4000 |
Dimensiuni
| Parametru | Valoare |
|---|---|
| Adâncime produs | 75 mm |
| Înălțime produs | 77 mm |
| Lățime produs | 35 mm |
Instalare / Montaj
| Parametru | Valoare |
|---|---|
| Cuplu de strângere | 2 Nm |
Conexiune
| Parametru | Valoare |
|---|---|
| Secțiune conductor flexibil (cablu) în bornă | 0,75 / 10mm |
| Secțiune conductor rigid (fir) în bornă | 1 / 16mm |
Normă
| Parametru | Valoare |
|---|---|
| Directiva europeană WEEE | se aplică |
Securitate
| Parametru | Valoare |
|---|---|
| Grad de protecție | IP20 |
Condiții de utilizare
| Parametru | Valoare |
|---|---|
| Temperatură de funcționare | -25 până la 50 °C |
| Grad de poluare conform IEC 60664 / IEC 60947-2. | 3 |
| Temperatură de depozitare/transport | -25 până la 80 °C |
Temperatură
| Parametru | Valoare |
|---|---|
| Temperatură de calibrare | 30 °C |
Ładowanie tabeli porównawczej...
Ładowanie galerii...
Siguranță
Toate recenziile (pozitive și negative) sunt afișate, în funcție de limitarea numărului de comentarii pe platformă. Verificăm dacă acestea provin de la clienți care au achiziționat produsul. Vedeți mai multe pe site-ul nostru Politica de comentarii pagina.