15,96 Lei
13,19 Lei
2,76 Lei
2,28 Lei
Eaton Disjunctor Supracurent B 16A 1P 6kA
produs indisponibil
adaugă la lista de dorințe
Descriere
Eaton Întrerupător Automat de Supracurent B 16A 1P 6kA
Întrerupătorul automat de supracurent B 16A 1P 6kA HN-B16/1 xPole Home 194821 EATON protejează instalația electrică împotriva suprasarcinii și scurtcircuitului.
În situația depășirii intensității admisibile a curentului, întrerupe automat circuitul, prevenind deteriorările. Acest dispozitiv fiabil garantează liniște și siguranță în fiecare casă și firmă.
Aparataj modular xPole Home
Seria de aparataj modular xPole Home marca EATON este o alegere excelentă pentru persoanele care caută soluții fiabile în domeniul protecțiilor electrice. Aceste produse se caracterizează prin nivel ridicat de siguranță și funcționalitate, fiind ideale chiar și pentru utilizatorii cei mai pretențioși. Seria xPole Home este apreciată pentru fiabilitatea sa și posibilitatea de extindere ușoară cu elemente suplimentare precum contacte auxiliare, declanșatoare sau bare de conexiune.
Caracteristici și avantaje ale aparatajului xPole Home
- Calitatea ridicată a materialelor și soliditatea execuției asigură funcționare îndelungată.
- Bornele duble de conectare (cu șurub și pe șină), montate pe ambele părți ale aparatajului, facilitează instalarea.
- Posibilitatea alimentării de sus sau de jos și ușurința montajului datorită clemelor pe șină TH35.
- Design estetic și modern.
- Posibilitatea extinderii ulterioare a produselor.
Despre seria de întrerupătoare automate de supracurent xPole Home HN
Seria HN, succesoarea modelelor populare CLS6, oferă funcționare excelentă și siguranță maximă. Datorită formei ergonomice, aparatajul gestionează mai bine disiparea căldurii și reprezintă o alegere excelentă pentru electricieni și proiectanți.
Parametri tehnici ai întrerupătoarelor xPole Home HN
- Caracteristica de declanșare: tip B și C
- Curent nominal: de la 6 la 63 A
- Capacitate nominală de rupere: 6 kA
- Configurație: poli 1, 1+N, 2, 3, 3+N
Specificații
| Parametru | Valoare |
|---|---|
| Greutate ambalaj | 0,15 kg |
| Producător | EATON |
| Serie | xPole Home HN |
| Caracteristică | B |
| Tensiune nominală [V] | 230 |
| Curent nominal [A] | 16A |
| Frecvență | 50-60 Hz |
| Capacitate de rupere [kA] | 6kA |
| Număr de poli | 1 |
| Număr de module | 1 |
| Grad de poluare | 3 |
| Clasă de supratensiune | 3 |
| Clasă de limitare a energiei | 3 |
| Adâncime de montaj | 44 mm |
| Pol N deconectat simultan | nu |
| Posibilitate echipare suplimentară | da |
| Tip tensiune | AC |
| Grad de protecție | IP 20 |
| Capacitate nominală de comutare la scurtcircuit conform IEC 60947-2 | 0 kA |
| Capacitate nominală de comutare la scurtcircuit conform EN 60898 | 6 kA |
Ładowanie tabeli porównawczej...
Ładowanie galerii...
Date tehnice
| Marcă | EATON |
| Caracteristică de declanșare | B |
| Tip întrerupător | supracurent |
| Curent nominal [A] | 16A |
| Număr de poli | 1P |
| Putere de rupere [kA] | 6 kA |
Siguranță
Toate recenziile (pozitive și negative) sunt afișate, în funcție de limitarea numărului de comentarii pe platformă. Verificăm dacă acestea provin de la clienți care au achiziționat produsul. Vedeți mai multe pe site-ul nostru Politica de comentarii pagina.