15,96 Lei
13,19 Lei
2,76 Lei
2,28 Lei
Disjunctor Hager C 16A 3P 6kA
produs indisponibil
adaugă la lista de dorințe
Descriere
Hager Întrerupător automat de supracurent C 16A 3P 6kA
Întrerupătorul automat de supracurent MCB C 16A 3P 6kA MCN316E marca HAGER, cunoscut și ca întrerupător de instalație, servește la protecția cablurilor și conductoarelor împotriva efectelor scurtcircuitelor și suprasarcinilor.
Este utilizat atât în sectorul rezidențial, cât și în cel comercial. Acest întrerupător poate fi folosit în mod repetat și oferă o sensibilitate mai mare decât siguranțele standard. Tipul C al întrerupătorului automat de supracurent se caracterizează prin acționare întârziată și este destinat protecției instalațiilor de alimentare cu puteri reduse, de până la câțiva kilowați.
SPECIFICAȚII
| Parametru | Valoare |
|---|---|
| Producător | HAGER |
| Tip întrerupător automat de supracurent | C |
| Curent nominal [A] | 16A |
| Capacitate de rupere [kA] | 6kA |
| Număr de poli protejați | 3 |
| Număr de poli | 3 P |
| Capacitate nominală de rupere la scurtcircuit Icn | 6 kA |
| Tensiune nominală de comutare Ue | 230 / 400 V |
| Frecvență nominală | 50 / 60 Hz |
| Tip tensiune de alimentare | AC |
| Tensiune nominală de izolație Ui | 500 V |
| Tensiune de șoc nominală suportată Uimp | 4000 V |
| Capacitate nominală de deconectare la scurtcircuit 230 V 50 Hz | 6 kA |
| Curent nominal de deconectare la scurtcircuit de serviciu Ics | 6 kA |
| Pierdere maximă de putere pe pol conform standardului | 3,5 W |
| Pierderi totale de putere pentru curentul nominal | 6,99 W |
| Pierderi de putere pe pol pentru curentul nominal | 2,14 W |
| Rezistență electrică (număr de cicluri) | 4000 x |
| Rezistență mecanică (număr de cicluri) | 20000 x |
| Moment de strângere | 2,8 Nm |
| Tip conexiune | cu șurub |
| Capacitate borne intrare / ieșire pentru conductor rigid (fir) | 1/25 mm² |
| Capacitate borne intrare / ieșire pentru conductor flexibil (cablu) | 1/16 mm² |
| Grad de protecție | IP20 |
| Dimensiuni | 70 x 83 x 52,5 mm |
| Normă | EN 60898-1 |
| Directiva RoHS | conform |
| Grad de poluare conform IEC 60664 / IEC 60947-2 | 2 |
| Informații suplimentare | posibilitate de conectare prin bare pieptene, borne tip cușcă: - fir până la 25 mm2 |
Ładowanie tabeli porównawczej...
Ładowanie galerii...
Date tehnice
| Curent nominal [A] | 16A |
| Număr de poli | 3P |
| Putere de rupere [kA] | 6 kA |
| Marcă | HAGER |
| Caracteristică de declanșare | C |
| Tip întrerupător | supracurent |
Siguranță
Toate recenziile (pozitive și negative) sunt afișate, în funcție de limitarea numărului de comentarii pe platformă. Verificăm dacă acestea provin de la clienți care au achiziționat produsul. Vedeți mai multe pe site-ul nostru Politica de comentarii pagina.