15,96 Lei
13,19 Lei
2,76 Lei
2,28 Lei
Cutie de Conexiune Noark cu Protecție Supratensiune DC+AC 50A 3-Faze SH-729
produs indisponibil
adaugă la lista de dorințe
Descriere
Noark Cutie de Conexiune cu Descărcător de Supratensiune DC+AC 50A 3-Faze SH-729
Cutie de conexiune cu descărcător de supratensiune DC + AC, tip 1+2, model SH-729 DCAC
Tabloul de conexiune, destinat alimentării invertoarelor fotovoltaice, asigură nu doar protecție împotriva efectelor scurtcircuitelor și suprasarcinilor, ci și împotriva descărcărilor indirecte și directe pe ambele părți ale curentului - atât alternativ, cât și continuu.
Este destinat utilizării în instalații PV împământate și izolate, iar datorită gradului ridicat de protecție IP, montajul său în exterior este posibil. Construcția tabloului este adaptată pentru montaj aparent, iar în funcție de echipare poate îndeplini diverse funcții.
- Carcasă standard, verificată: Asigurând soliditate și durabilitate, datorită căreia tablourile sunt pregătite să facă față diverselor cerințe de instalare.
- Opțiune de montare a încuietoarei cu cheie: Asigură un nivel suplimentar de securitate și limitează accesul la echipamentele electrice doar pentru persoanele autorizate.
Parametri de bază partea DC
| Parametru | Valoare |
|---|---|
| Număr intrări | ieșiri șir PV | 3 | 3 |
| Număr | Tip descărcător de supratensiune DC | Tip | 3 | Phoenix | T1/T2 |
| Tip conexiune | Conector panou MC4 Stäubli |
Parametri de bază partea AC
| Parametru | Valoare |
|---|---|
| Descărcător de supratensiune AC | Tip | Noark | T1/T2 |
| Întrerupător automat de supracurent | Noark B50A 3F |
Descărcător de supratensiune DC utilizat (SPD)
| Parametru | Valoare |
|---|---|
| Producător / Model | PHOENIX/VAL-MS-T1/T21000DC-PV/2+V |
| Protecție împotriva supratensiunii | T1 / T2 |
| Tensiune în gol UOCSTC | ≤ 975 V DC |
| Curent maxim de descărcare Imax (8/20) μs | 40 kA |
| Timp de răspuns tA | ≤ 25 ns |
| Curent de probă fulger (10/350) μs, sarcină | 2,5 As |
| Curent de probă fulger (10/350) μs, energie specifică | 6,25 kJ/Ω |
| Curent de probă fulger (10/350) μs, valoare de vârf Iimp | 5 kA |
| Curent total derivat Itotal (8/20) μs | 40 kA |
| Curent total derivat Itotal (10/350) μs | 5 kA |
| Rezistență de izolație Riso | > 5 GΩ (la 500 V DC) |
| Curent nominal de descărcare In (8/20) μs | 15 kA |
| Curent nominal de sarcină IL | 80 A |
| Curent de funcționare pe termen lung ICPV | < 20 μA |
| Tensiune continuă maximă UCPV | 1170 V DC |
| Rezistență la scurtcircuit ISCPV | 2000 A |
| Tensiune reziduală Ures | ≤ 3,5 kV (la In) |
| - | ≤ 2,9 kV (la 5 kA) |
| - | ≤ 3,2 kV (la 10 kA) |
| - | ≤ 3,7 kV (la 20 kA) |
| - | ≤ 4,1 kV (la 30 kA) |
| - | ≤ 4,6 kV (la 40 kA) |
| Curent conductor de protecție IPE | ≤ 20 μA DC |
| - | ≤ 350 μA AC |
| Nivel de protecție Up | ≤ 3,5 kV |
| Consum de energie în modul standby PC | ≤ 25 mVA |
| Configurație conexiune | Configurație Y |
Întrerupător automat de supracurent utilizat (MCB) (1)
| Parametru | Valoare |
|---|---|
| Producător / Model | Noark / Ex9BN 3P B50 |
| Curent nominal | 50A; 3-F |
| Tensiune nominală de comutare Ue | 230/415 V AC |
| - | 72 V DC pe pol (1P, 2P) |
| - | 48 V DC pe pol (3P, 4P) |
| Tensiune minimă | 12 V AC/DC |
| Tensiune nominală de șoc suportată Uimp conform IEC 60898-1 | 6 kV |
| Tensiune nominală de șoc suportată Uimp conform IEC 60947-2 | 6 kV |
| Capacitate nominală de rupere la scurtcircuit Icn conform IEC 60898-1 | 6 kA |
| Capacitate nominală de rupere la scurtcircuit Icn conform IEC 60947-2 | 10 kA |
| Tensiune nominală de izolație Ui | 690 V AC |
| Număr de poli | 3 |
| Frecvență | 50/60 Hz |
| Caracteristică | B |
| Execuție conform | IEC/EN 60898-1, IEC/EN 60947-2 |
| Durabilitate mecanică | 20 000 comutări |
| Durabilitate electrică | 10 000 comutări |
| Clasă de limitare a energiei | 3 |
| Categorie de utilizare | A |
| Direcție alimentare | Oricare (de sus sau de jos) |
Descărcător de supratensiune AC utilizat (SPD)
| Parametru | Valoare |
|---|---|
| Producător / Model | Noark Ex9UE1+2 12.5 3PN 275 |
| Conexiune | L-N/PE N-PE |
| Execuție conform | EN 61643-11 |
| Tip descărcător | Tip 1+2 (clasa I+II, B+C, T1+T2) |
| Execuție cartuș | MOV (Varistor)GDT (Descărcător cu scânteie) |
| Tensiune nominală Un | 230 V AC |
| Tensiune de referință de testare UREF | 255 V AC |
| Tensiune continuă de funcționare Uc | 275 V AC 255 V AC |
| Frecvență f | 25 kA pe pol 50 kA pe pol |
| Energie specifică W/R | 156.25 kJ/Ω |
| Curent maxim de impuls Iimp (10/350 μs) | 12.5 kA pe pol 50 kA pe pol |
| Curent maxim de descărcare Imax (8/20 μs) | 50 kA pe pol |
| Nivel de protecție la tensiune Up pentru curent In | 1.5 kV |
| Nivel de protecție la tensiune Up pentru curent Imax | 1.8 kV 1.5 kV |
| Nivel de protecție la tensiune Up pentru 5 kA (8/20 μs) | 1 kV |
| N-PE Capacitate de stingere a curentului subsecvent Ifi | 100 A |
| 5 s | 335 V |
| 200 ms | 335 V 1200 V |
| Curent diferențial IPE la UREF | ≤ 1 mA |
| Tensiune descărcător pentru curent 1mA | 387 - 473 V |
| Timp de răspuns | ≤ 25 ns ≤ 100 ns |
| Protecție maximă prin siguranță | 160 A gG |
| Capacitate de rezistență la curent de scurtcircuit | 50kA |
| Rezistență la scurtcircuit ISCCR | 10kA |
| Coeficient de curent k | 1kA |
| Tip sistem LV | TN-S, TT (3+1) |
Ładowanie tabeli porównawczej...
Ładowanie galerii...
Siguranță
Toate recenziile (pozitive și negative) sunt afișate, în funcție de limitarea numărului de comentarii pe platformă. Verificăm dacă acestea provin de la clienți care au achiziționat produsul. Vedeți mai multe pe site-ul nostru Politica de comentarii pagina.