15,96 Lei
13,19 Lei
2,76 Lei
2,28 Lei
Bară de echipotențializare Pawbol 8 conexiuni conductori rotunzi cupru 176x52x52mm gri
produs indisponibil
adaugă la lista de dorințe
Descriere
Pawbol Bară de Egalizare a Potențialului
Bara de egalizare a potențialului E.4104 PAWBOL este un dispozitiv destinat eliminării diferențelor de potențial și prevenirii tensiunilor de contact periculoase care pot apărea între conductorul de protecție și elementele metalice ale instalației.
Rolul său principal este de a asigura siguranța prin conectarea tuturor componentelor metalice structurale, a instalațiilor electrice și a sistemului de protecție împotriva trăsnetului. Astfel, în cazul apariției supratensiunilor, este posibilă disiparea eficientă a tensiunii excedentare și evitarea transferului acesteia către instalațiile interioare ale clădirii, ceea ce minimizează riscul de electrocutare sau deteriorare a echipamentelor electrice.
PARAMETRI TEHNICI
| Parametru | Valoare |
|---|---|
| Serie și tip | Bară de egalizare a potențialului E.4104 PAWBOL |
| Model | cu capac |
| Numărul total de conductori rotunzi conectați | 8 |
| Numărul de conductori conectați fix până la 16 mm² | 7 |
| Numărul de conductori conectați fix până la 95 mm² | 1 |
| Numărul de conductori plați conectați 30 mm | 1 |
| Material bară de conexiune | cupru |
| Material clemă | alamă |
| Material carcasă | material plastic |
| Lungime | 176 mm |
| Lățime | 52 mm |
| Înălțime | 52 mm |
SPECIFICAȚII
| Parametru | Valoare |
|---|---|
| Greutate ambalaj | 0,035 kg |
| Culoare | gri |
| Număr de circuite de curent | 1 |
| Număr total de conexiuni | 9 |
Ładowanie tabeli porównawczej...
Ładowanie galerii...
Siguranță
Toate recenziile (pozitive și negative) sunt afișate, în funcție de limitarea numărului de comentarii pe platformă. Verificăm dacă acestea provin de la clienți care au achiziționat produsul. Vedeți mai multe pe site-ul nostru Politica de comentarii pagina.