15,96 Lei
13,19 Lei
2,76 Lei
2,28 Lei
Invertor fotovoltaic Fronius Symo Advanced 10kW trifazat 2MPPT WLAN
produs indisponibil
adaugă la lista de dorințe
Descriere
Fronius Invertor de Rețea PV 10kW 3-Faze 2MPPT Symo Advanced WLAN
Invertorul de rețea PV 10kW 3F 2MPPT 10.0-3-M Symo Advanced WLAN Fronius reprezintă un nou pas înainte în istoria invertoarelor Fronius SnapINverter. Performanța sa, dovedită în milioane de aplicații practice, merge mână în mână cu tehnologia modernă de siguranță, ceea ce îl face cea mai sigură alegere pentru instalatori și clienții lor.
Noua tehnologie Fronius Arc Guard înseamnă mai mult decât siguranță - înseamnă liniște sufletească. Datorită algoritmului avansat, Fronius detectează și reacționează eficient la arcurile electrice potențial periculoase, deconectând instalația PV înainte ca un incendiu să se producă. Îmbunătățirea continuă a funcției Fronius Arc Guard permite creșterea sensibilității de detectare și optimizarea protecției sistemului.
Invertorul Symo Advanced asigură libertate de instalare datorită tehnologiei SuperFlex Design. Posibilitatea de a orienta modulele fotovoltaice în direcții diferite și conexiunile flexibile sunt posibile datorită gamei largi de tensiuni de intrare și suportului pentru curenți ridicați ai modulelor fotovoltaice.
Sistemul Dynamic Peak Manager garantează putere optimă, chiar și atunci când o parte din module sunt umbrite. Gestionarea inteligentă a umbrelor este integrată din fabrică, ceea ce elimină necesitatea componentelor suplimentare și asigură randament maxim de energie.
Date de intrare
| Parametru | Valoare |
|---|---|
| Număr de trackere MPP | 2 |
| Curent maxim la intrare (Idc max) | 16,5 A |
| Curent maxim util de intrare (Idc max MPPT 1+2) | 43,5 A |
| Curent maxim de scurtcircuit al generatorului fotovoltaic MPP1/MPP2 (Isc pv) | 34 A |
| Gamă de tensiuni de intrare DC (Udc min – Udc max) | 200–1000 V |
| Tensiune de pornire (Udc start) | 200 V |
| Gamă utilă de tensiune MPP | 200–800 V |
| Gamă de tensiune MPP (la putere nominală) (Umpp min – Umpp max) | 270–800 V |
| Număr de conexiuni DC | 3 |
| Putere maximă a generatorului fotovoltaic (Pdc max) | 15 000 Wpeak |
Date de ieșire
| Parametru | Valoare |
|---|---|
| Putere nominală AC (Pac,r) | 10 000 W |
| Putere maximă de ieșire / putere aparentă | 10 000 VA |
| Curent de ieșire AC (Iac nom) | 14,4 A |
| Conexiune la rețea (gamă de tensiune) | 3-NPE 400 V / 230 V sau 3~NPE 380 V / 220 V (+20% / -30%) |
| Frecvență (gamă de frecvență) | 50 / 60 (45–65) Hz |
| Factor de distorsiune armonică | < 1,75 % |
| Factor de putere (cos φac,r) | 0–1 ind. / cap. |
Standarde
| Parametru | Valoare |
|---|---|
| Certificate deținute și standarde îndeplinite | IEC 62109-1/-2, IEC 62116, IEC 61727, VDE 0126-1-1/A1, VDE AR-N 4105, G98/1, G99/1, AS/NZS 4777.2, UNE 206007-1, CEI 0-21, CEI 0-16, NRS 097-2-1, TOR Erzeuger Typ A, VDE AR-N 4110, EN 50549-1/-2, IEC 61683, IEC60068, IEC 63027:2023 |
Randament
| Parametru | Valoare |
|---|---|
| Randament maxim | 97,8 % |
| Randament european (ηUE) | 97,1 % |
| Randament MPP | > 99,9 % |
Dispozitive de protecție
| Parametru | Valoare |
|---|---|
| Protecție împotriva arcului electric — AFCI (Fronius Arc Guard) | Integrată |
| Măsurare rezistență de izolație DC | Integrată |
| Comportament în caz de suprasarcină | Deplasare punct de funcționare, limitator de putere |
| Separator DC | Integrat |
| Protecție împotriva inversării polarității | Integrată |
| Dispozitiv de monitorizare curent de scurgere (RCMU) | Integrat |
Interfețe
| Parametru | Valoare |
|---|---|
| WLAN / Ethernet LAN | Solar.web, Modbus TCP SunSpec, Fronius Solar API (JSON) |
| 6 intrări și 4 intrări/ieșiri digitale | Conectare la receptor de comandă la distanță |
| USB (port tip A) | Înregistrare date, actualizare invertor de pe dispozitiv USB |
| 2 × RS422 (port RJ45) | Fronius Solar Net |
| Ieșire de semnalizare | Gestionare energie (ieșire releu fără potențial) |
| Placă de comunicare (Datalogger) și server web | Integrate |
| Intrare externă | Conectare contor S0 / monitorizare protecție supratensiune |
| RS485 | Modbus RTU SunSpec sau conectare contor energie |
Ładowanie tabeli porównawczej...
Ładowanie galerii...
Siguranță
Toate recenziile (pozitive și negative) sunt afișate, în funcție de limitarea numărului de comentarii pe platformă. Verificăm dacă acestea provin de la clienți care au achiziționat produsul. Vedeți mai multe pe site-ul nostru Politica de comentarii pagina.