15,96 Lei
13,19 Lei
2,76 Lei
2,28 Lei
Invertor FoxESS 8kW trifazat 12.8A
produs indisponibil
adaugă la lista de dorințe
Descriere
FoxESS Invertor 8kW 3-Faze 12.8A
Invertor 8kW 3F 12,8A FoxESS T8.0 G3 echipat cu întrerupător DC și protecție AFCI, oferind posibilitatea de extindere.
Această serie de invertoare FoxESS T (G3) este destinată instalațiilor trifazate în locuințe și instalații comerciale mici. Oferă performanță excelentă și flexibilitate, permițând creșterea potențialului de producție a energiei și perioade mai lungi de generare.
Invertoarele sunt disponibile în gama de putere de la 3 kW până la 25 kW, ceea ce permite adaptarea corespunzătoare la diferite dimensiuni ale instalațiilor fotovoltaice PV. Seria a fost optimizată pentru integrarea cu sistemele de stocare a energiei FoxESS și permite monitorizarea la distanță a instalației prin aplicație mobilă sau platformă web.
Specificații
| Parametru | Valoare |
|---|---|
| Putere maximă recomandată DC [W] | 12000 W |
| Tensiune maximă DC [V] | 1100 V |
| Tensiune nominală de lucru DC [V] | 600 V |
| Curent maxim de intrare (intrarea A/intrarea B) [A] | 14 / 14 A |
| Curent maxim de scurtcircuit (intrarea A/intrarea B) [A] | 18,2 / 18,2 A |
| Interval de tensiune MPPT [Vdc] | 140 - 1000 V DC |
| Interval de tensiune MPPT (la sarcină completă) [Vdc] | 300 - 850 V DC |
| Tensiune de pornire [V] | 140 V |
| Număr de puncte MPPT | 2 |
| Număr de intrări pe MPPT | 1+1 |
| Putere nominală de ieșire [W] | 8000 W |
| Putere aparentă maximă AC [VA] | 8800 VA |
| Tensiune nominală de rețea [Vac] | 3/N/PE, 220V/380V, 230V/400V 240V/415V |
| Frecvență nominală de rețea AC [Hz] | 50/60, ±5 |
| Curent nominal AC [A] | 11,6 A |
| Curent maxim AC [A] | 12,8 A |
| Interval de reglare a factorului de putere | 1 (reglabil de la 0,8 în avans la -0,8 în întârziere) |
| Factor de distorsiune armonică THD | < 3 % |
Performanță
| Parametru | Valoare |
|---|---|
| Eficiență MPPT [%] | 99,8 % |
| Eficiență europeană [%] | 97,8 % |
| Eficiență maximă [%] | 98,6 % |
Protecție
| Parametru | Valoare |
|---|---|
| Protecție împotriva inversării polarității DC | Da |
| Protecție anti-insulă | Da |
| Monitorizare rezistență de izolație | Da |
| Monitorizare curent de scurgere (curent rezidual) | Da |
| Protecție la scurtcircuit AC | Da |
| Protecție la supracurent AC | Da |
| Protecție la supratensiune ieșire AC | Da |
| Protecție la supratensiune | TIP II DC / TIP II AC |
| Protecție termică | Da |
| Întrerupător DC integrat | Da |
| Protecție AFCI | Da |
| Siguranță | IEC 62109-1/2 |
| EMC | IEC 61000-6-1/IEC 61000-6-2/IEC 61000-6-3/IEC61000-4-2/3/4/5/6/8 |
Standarde
| Parametru | Valoare |
|---|---|
| Certificare | AS4777.2-2015 / VDE-AR-N 4105 /VDE0126-1-1 /G98 / G99 / EN50549-1/ CEI 0-21/NB/T32004 IEC62116 /IEC61727 /IEC61683 |
Date generale
| Parametru | Valoare |
|---|---|
| Dimensiuni (LxÎxA) | 480 x 370 x 183,5 mm |
| Greutate | 17 kg |
| Răcire | convecție |
| Clasă de protecție | I |
| Grad de protecție | IP65 |
| Topologie | fără transformator |
| Categorie de supratensiune | III (partea AC), II (partea DC) |
| Nivel de zgomot | < 30 dB |
| Interval de temperatură de funcționare [°C] | -25 .... 60 °C (reducere la +45°C) |
| Altitudine maximă de funcționare [m] | 3000 m |
| Umiditate | 0 - 100% (fără condensare) |
| Consum propriu (nocturn) [W] | < 3W |
| Grad de poluare | II |
| Modul de monitorizare | RS485, WIFI (standard) / GPRS (opțional) / 4G (opțional) / LAN (opțional) |
| Comunicare | contor de energie, DRM, actualizare USB, E-stop |
| Afișare | display LCD, buton tactil, aplicație, pagină web |
Ładowanie tabeli porównawczej...
Ładowanie galerii...
Fișiere de descărcat:
Siguranță
Toate recenziile (pozitive și negative) sunt afișate, în funcție de limitarea numărului de comentarii pe platformă. Verificăm dacă acestea provin de la clienți care au achiziționat produsul. Vedeți mai multe pe site-ul nostru Politica de comentarii pagina.