15,96 Lei
13,19 Lei
2,76 Lei
2,28 Lei
Întrerupător diferențial Hager 3P+N 40A 300mA tip AC
produs indisponibil
adaugă la lista de dorințe
Descriere
Hager Întrerupător Diferențial 3P+N 40A 300mA tip AC
Întrerupătorul diferențial 3P+N 40A 300mA tip AC CFC440J marca HAGER este un dispozitiv care protejează împotriva electrocutării și este utilizat ca formă suplimentară de protecție (protecție la atingere indirectă), atunci când măsurile de protecție de bază eșuează sau sunt deteriorate.
Construcție
| Parametru | Valoare |
|---|---|
| Număr de poli | 4 P |
| Montaj | Șină DIN |
Configurație
| Parametru | Valoare |
|---|---|
| Număr de module | 4 |
Caracteristici electrice
| Parametru | Valoare |
|---|---|
| Tensiune nominală de comutare Ue (AC) | 230 / 400 V |
| Frecvență | 50 Hz |
Tensiune
| Parametru | Valoare |
|---|---|
| Tensiune nominală de izolație Ui | 500 V |
| Tensiune de șoc nominală suportată Uimp | 4000 V |
Curent
| Parametru | Valoare |
|---|---|
| Curent diferențial nominal dI | 300 mA |
| Curent nominal In | 40 A |
| Curent nominal de descărcare (In 8/20µs) | 0,25 kA |
| Capacitate nominală de conectare și deconectare Im | 1,5 kA |
| Curent nominal condiționat de scurtcircuit Inc conform PN-EN 61008-1 | 6 kA |
Curent / Temperatură
| Parametru | Valoare |
|---|---|
| Curent nominal la temperatura de -25°C | 40 A |
| Curent nominal la temperatura de -20°C | 40 A |
| Curent nominal la temperatura de -15°C | 40 A |
| Curent nominal la temperatura de -10°C | 40 A |
| Curent nominal la temperatura de -5°C | 40 A |
| Curent nominal la temperatura de 0°C | 40 A |
| Curent nominal la temperatura de 5°C | 40 A |
| Curent nominal la temperatura de 10°C | 40 A |
| Curent nominal la temperatura de 15°C | 40 A |
| Curent nominal la temperatura de 20°C | 40 A |
| Curent nominal la temperatura de 25°C | 40 A |
| Curent nominal la temperatura de 30°C | 40 A |
| Curent nominal la temperatura de 35°C | 40 A |
| Curent nominal la temperatura de 40°C | 40 A |
| Curent nominal la temperatura de 45°C | 40 A |
| Curent nominal la temperatura de 50°C | 40 A |
| Curent nominal la temperatura de 55°C | 40 A |
| Curent nominal la temperatura de 60°C | 40 A |
| Curent nominal la temperatura de 65°C | 40 A |
| Curent nominal la temperatura de 70°C | 40 A |
Dimensiuni
| Parametru | Valoare |
|---|---|
| Adâncime produs | 70 mm |
| Înălțime produs | 83 mm |
| Lățime produs | 70 mm |
| Dimensiuni | 1 |
Frecvență
| Parametru | Valoare |
|---|---|
| Frecvență (interval până la ETIM) | 50 Hz |
Putere
| Parametru | Valoare |
|---|---|
| Pierderi totale de putere pentru curent nominal | 8,1 W |
| Pierderi de putere pe pol pentru curent nominal | 3,6 W |
Declanșare
| Parametru | Valoare |
|---|---|
| Protecție împotriva declanșării accidentale | Nu |
| Cu întârziere scurtă | Nu |
Durabilitate
| Parametru | Valoare |
|---|---|
| Durabilitate electrică (număr de cicluri) | 2000 |
| Durabilitate mecanică (număr de cicluri) | 4000 |
Instalare / Montaj
| Parametru | Valoare |
|---|---|
| Moment de strângere | 2,8 Nm |
| Ușurință în demontarea aparatelor modulare | Nu |
| Posibilitate de demontare de jos | Nu |
Conexiune
| Parametru | Valoare |
|---|---|
| Capacitate bornă ieșire pentru conductor rigid (fir) | 1 / 25 mm² |
| Secțiune conductor flexibil (cablu) în bornă | 16mm² |
| Capacitate bornă intrare pentru conductor rigid (fir) | 1 / 25 mm² |
| Capacitate bornă intrare pentru conductor flexibil (cablu) | 1 / 16 mm² |
| Capacitate bornă intrare/ieșire pentru conductor flexibil (cablu) | 1 / 16 mm² |
Echipament
| Parametru | Valoare |
|---|---|
| Capac transparent pentru câmp descriptiv | Da |
Normă
| Parametru | Valoare |
|---|---|
| Normă | EN 61008-1 |
| Directiva europeană WEEE | se aplică |
Siguranță
| Parametru | Valoare |
|---|---|
| Grad de protecție | IP20 |
| Tip întrerupător diferențial | AC |
| Conform REACH | Nu |
| Conform directivei ROHS | Da |
| Fără halogeni | Nu |
Condiții de utilizare
| Parametru | Valoare |
|---|---|
| Temperatură de funcționare | -25…40 °C |
| Temperatură de depozitare/transport | -55…70 °C |
Ładowanie tabeli porównawczej...
Ładowanie galerii...
Date tehnice
| Tip întrerupător | diferențial |
| Număr de poli | 3P+N |
| Curent nominal [A] | 40A |
| Curent rezidual [mA] | 300 mA |
| Putere de rupere [kA] | 6 kA |
| Marcă | HAGER |
| Caracteristică de declanșare | AC |
Siguranță
Toate recenziile (pozitive și negative) sunt afișate, în funcție de limitarea numărului de comentarii pe platformă. Verificăm dacă acestea provin de la clienți care au achiziționat produsul. Vedeți mai multe pe site-ul nostru Politica de comentarii pagina.